Ed Sheeran i Taylor Swift znów razem


2022.02.11

opublikował:

Ed Sheeran i Taylor Swift znów razem

fot. mat. pras.

Ed Sheeran i Taylor Swift, serdeczni przyjaciele i uwielbiający ze sobą współpracować artyści, raz jeszcze połączyli siły. Efektem najnowszej, czwartej już oficjalnej kooperacji wokalistów jest duet „The Joker And The Queen”.

Oryginalna piosenka „The Joker and the Queen” pojawiła się na ostatniej płycie Anglika, „=”. Już podczas pracy nad numerem, Ed myślał o zaproszeniu do nagrania Taylor Swift. Udało się, ale trochę później.

Autorami „The Joker And The Queen” są Ed Sheeran, Taylor Swift, Johnny McDaid, Fred Gibson i Sam Roman, a nad brzmieniem czuwali Sheeran, FRED, Johnny McDaid i ROMANS. Ponadto w utworze na fortepianie i w chórkach pojawia się brat Eda, Matthew.

Duetowi towarzyszy pełen nostalgii teledysk z udziałem obsady, która wystąpiła w poprzednim wspólnym singlu Sheerana i Swift – „Everything Has Changed”. Wideo stanowi kontynuację opowieści o 18-letnich dziś Avie i Jacku, którzy wybierają się na studia i przeżywają kolejne przygody. Za reżyserię klipu odpowiada Emil Nava.

Sheeran i Swift wcześniej nagrali razem piosenki „Everything Has Changed” (2012), „End Game” (2017) oraz „Run” („Taylor’s Version”, 2021).

Od wydania albumu „=” w październiku 2021 roku, Sheeran podbija kolejne listy przebojów za sprawą singli „Bad Habits” i „Shivers” czy nagranych z Eltonem Johnem świątecznych „Merry Christmas” i „Sausage Rolls for Everyone”. Niedawno wiralową popularność zdobył singiel „Peru” Fireboya DML z gościnnym udziałem Eda.

Sheeran w tym tygodniu został wyróżniony nagrodą BRIT jako Songwriter roku. Gwiazdor uświetnił imprezę, wykonując właśnie „The Joker And The Queen” oraz „Bad Habits” z Bring Me The Horizon.

Polecane

Share This