Edyta Górniak karci Małgorzatę Rozenek za krytykowanie antyszczepionkowców


2021.12.03

opublikował:

Edyta Górniak karci Małgorzatę Rozenek za krytykowanie antyszczepionkowców

fot. Karol Makurat / tarakum.pl

Jakby wcześniej Polakom było mało powodów do kłótni, pandemia koronawirusa przyniosła kolejne. Wirus istnieje czy nie, COVID-19 zabija czy nie, szczepić się czy nie? Małgorzata Rozenek nie ma wątpliwości, że szczepić i po przyjęciu trzeciej dawki zaatakowała tych, którzy nie zamierzają szczepić się w ogóle.

Szanuję wszystkich ludzi i staram się wszystkich zrozumieć, ale do wszystkich antyszczepionkowców: To wy jesteście po złej stronie mocy. I chociaż moje zdolności do monetyzowania rzeczywistości są legendarne, to za ten post mi nikt nie zapłacił, bo zdrowie jest bezcenne. Nie zapraszam do dyskusji, ale wszystkich serdecznie pozdrawiam. Damy radę – napisała Rozenek.

Mimo braku zaproszenia do dyskusji jej wpis spotkał się z bardzo ożywionymi reakcjami Odniosła się do niego nawet Edyta Górniak, zarzucając koleżance pogardę dla osób unikających szczepień.

Małgosiu, skoro ty publicznie, to i ja publicznie. Pisząc o kimkolwiek w obecnych czasach, że jest po „złej stronie mocy”, w ogólnym pierwszym skojarzeniu dajesz wielu ludziom poczucie twojego wzgardzenia dla nich, czyli próby poniżenia ich. Bo to kryje się w intencji pod twoimi słowami. Chęć poczucia przewagi, czy też wyższości nie jest wyrazem szacunku wobec ludzi, o którym zapewniasz w zdaniu sąsiadującym. Szacunek, Małgosiu, to akceptacja, miłość, a także głębokie zrozumienie, że każda dusza ma swoją ścieżkę życia i ma do niej pełne prawo. I to nie podlega ocenie. Nawet twojej.

Twój wybór nie jest w żadnym stopniu ważniejszy od mojego. Jest sobie równy. I tak po prostu jest, czy to rozumiesz, czy nie. Wewnętrzna niezgoda na to, czyli pycha – nie przynosi szczęścia.

Pozwolę sobie także zasugerować pewną korektę – moc w istocie nie występuje po złej stronie. Po stronie „zła”/ciemności występuje wyłącznie niemoc. To dlatego wyraża siebie tak głośno. Tak głośno krzyczy, jak mocno się o siebie boi. Moc istnieje tylko w światłości. I takiej mocy życzmy sobie wzajemnie. PS. Sól fizjologiczna nie podnosi odporności skutecznie. Bierz witaminę D, witaminę C i magnez – odpowiedziała Górniak.

Polecane

Share This