Eliminacje Do Mighty4 Odbędą Się Na Bruku

Polska selekcja do legendarnej imprezy dla b-boys w San Francisco odbędą się podczas Bruk Festival 2009


2009.06.06

opublikował:

Eliminacje Do Mighty4 Odbędą Się Na Bruku

W dniach 20 – 21 czerwca, po raz drugi w Polsce, odbędą się eliminacje do światowych finałów imprezy Mighty4. Podobnie jak podczas zeszłorocznej edycji, tak i w tym roku, najlepsi polscy tancerze Breakdance rywalizować będą na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni. Wydarzenie odbędzie się w ramach Europejskich Dni Sztuki i Kultury Ulicznej – Bruk Festival 2009.

Mighty4 to legendarne święto kultury hip-hop rodem ze stanu Kalifornia. Podczas imprez z tego cyklu najważniejszym elementem jest b-boying – spotykają się tam najlepsi b-boys i najlepsze b-girls z całych Stanów Zjednoczonych. Głównym organizatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest Paulskee nieformalnie związany z grupą Rock Force Crew, a także wydarzeniami takimi jak Out For Fame, czy Freestyle Session.

Oryginalna koncepcja imprezy to kilkudniowy jam dedykowany wielbicielom hip-hopu. Mają tam miejsce warsztaty, panele dyskusyjne, tzw. „otwarte koła” i pojedynki tancerzy. Kulminacyjnym punktem wydarzenia jest turniej główny. Zwycięska ekipa zyskuje sobie ogromny szacunek i prestiż, otrzymuje także nagrodę finansową.

Polskiej edycji Mighty4 towarzyszyć będą spektakle teatralne oraz klubowe imprezy. Podczas głównego turnieju zobaczymy walki 3-osobowych ekip oraz tzw. footwork contest. Zwycięzcy obu konkurencji otrzymają promocję do Światowych Finałów w San Francisco, bilety lotnicze, zakwaterowanie oraz pomoc w uzyskaniu amerykańskich wiz.

Ponadto, w ramach Mighty4 Poland odbędą się zawody: b-girls contest, top rock drunken style contest, power moves contest oraz supa kids battle. Dodatkowo, przez cały dzień, tancerze prezentować będą swoje umiejętności w otwartych kołach, a na publiczność czekać będą konkursy i pokazy specjalne w przerwach między walkami.

Organizatorzy turnieju – Agencje Plej Entertejment oraz Sick Step – zaprosiły do współpracy czołowych europejskich artystów, którzy wezmą udział w imprezie. W jury zasiądzie m.in. Flaco związany ze skandynawską grupą Ghost Crew oraz b-boy Bartazz, reprezentujący grupę Polskee Flavour. Za gramofonami zobaczymy legendarnego francuskiego dj’a Goodka, a mikrofon podobnie jak rok temu przejmie Blady Kris, tym razem we współpracy ze śląskim Mc El Cookizo z Azizi Hustlazz.

Oficjalne otwarcie Mighty4 Poland odbędzie się w piątek (19.06) w klubie muzycznym Parlament w Gdańsku. Za gramofonami pojawią się m.in. Dj Goodka (Francja) i Dj Kostek (Polska).

Więcej informacji o Mighty4 Poland oraz o innych wydarzeniach odbywających się w ramach Bruk Festivalu 2009 znaleźć można na stronie internetowej http://www.brukfestival.pl/.

Polecane