Elvis Deluxe – „The Story So Far”


2013.04.08

opublikował:

Elvis Deluxe – „The Story So Far”

Już dziś, 8 kwietnia ukazuje się nowy album pionierów polskiej sceny stoner rockowej, „The Story So Far”. Pierwszym utworem promującym to wydawnictwo jest „No Reason”: 

Sam zespół tak komentuje swój wybór: „Na pierwszego singla z naszej nowej płyty `The Story So Far` wybraliśmy numer `No Reason`, jak na Elvis Deluxe dość unikatowy. Po pierwsze, jest nietypowy muzycznie, ma `motownowy` beat, co nam się rzadko zdarza i jest raczej mroczny. Po drugie, Ziemba wyjątkowo odstąpił rolę głównego wokalisty Bertowi Trustowi. Poza tym jest to pierwszy numer Berta, który zrobiliśmy wspólnie, więc tych nowości jest tu co niemiara. No ale nie chcemy, żeby te dziesięć lat historii Elvis Deluxe nas przytłoczyło, chcemy się zmieniać i odkrywać nowe terytoria.

„The Story So Far”, zawiera nie tylko utwory, które stanowią esencję stylu grupy, ale także udowadnia, że Elvis Deluxe, jak na prawdziwego króla przystało, potrafi także zaskoczyć nowym, świeżym brzmieniem i oryginalnymi pomysłami. Na nowym albumie znajduje się osiem kompozycji, trzy starsze, niepublikowane wcześniej utwory przeniosą słuchacza o 10 lat wstecz, a pięć nowych ukaże nowe, nieco odmienne oblicze Elvisa. Za okładkę płyty odpowiedzialny jest Rafał Wechterowicz, który współpracpował m.in. z Mastodon i Slayer.

Lista utworów:

1. Yourgodfreed

2. No Reason

3. Dark Lovers

4. Face It

5. Something To Hide

6. Out Of Life

7. The Hope

8. Search And Destroy (The Stooges cover)

13 kwietnia 2013 w warszawskim CDQ odbędzie się wyjątkowa impreza urodzinowa połączona z release party płyty „The Story So Far”!

Zagrają:

– ELVIS DELUXE

– Oregano Chino (Reaktywacja po 6 latach!)

– Natural High

after: DJ St Michal (Guitar Mafia) DJ Bigos (Oldschool Rock Party)

Start: 20:00

Wjazd: 20 zł

Elvis DeLuxe to projekt czterech grających „od zawsze” przyjaciół, chcących dać upust zamiłowaniu do inspirowanego latami ’60 stoner rocka. Po kilku latach koncertowania Elvis nagrał i wydał bardzo dobrze przyjęty album „Lazy” (2007), a następnie „Favourite State of Mind” (2011), za który zebrał równie pochlebne recenzje. Potem przyszedł czas zmiany gitarzysty, a następnie latem 2012 roku zespół zarejestrował najnowszy album „The Story So Far”. Grupa, która w tym roku obchodzi swoje 10-lecie, obecnie działa w składzie:

Wojciech „Ziemba” Ziemba – gitara basowa, wokal

Mikołaj „Miko” Malanowski – perkusja

Tomasz „Bolek” Sierajewski – gitara

Wojciech „Bert Trust” Trusewicz – gitara

Polecane

Share This