Elvis – trzydzieści trzy lata później


2010.11.18

opublikował:

Elvis – trzydzieści trzy lata później

Na to pytanie spróbowało odpowiedzieć grono muzyków znanych ze współpracy m.in. z Pearl Jam i Bruce`em Springsteenem. Trwająca prawie trzy tysiące godzin praca przyniosła właśnie owoc – jest nim album „Viva Elvis”, który już teraz znajdziecie na półkach sklepowych.

Czym owe wydawnictwo różni się od standardowych kompilacji typu „the best of”? Otóż, największe przeboje legendarnego wokalisty – „That`s All Right Mama”, „Blue Suede Shoes” czy „Heartbreak Hotel” – doczekały się współczesnych aranżacji. Tylko tu można posłuchać głosu Elvisa na tle rytmów ragga czy gitarowych rozwiązań rodem z Wielkiej Brytanii.

„Dla młodych ludzi to klucz do poznania twórczości jednej z największych muzycznych ikon XX wieku” – reklamuje swoje nowe dziecko wytwórni Sony, po czym opisuje album w następujący sposób: „Świeży, pełen pozytywnej energii i nad wyraz aktualny. Ten projekt to muzyczna biografia jednej z największych ikon w muzyce rozrywkowej XX wieku. Fragmenty konferencji prasowych, koncertów, filmów czy dialogów ze studia wplecione w utwory w doskonały sposób ukazują poczucie humoru i niezwykłą osobowość Presleya.”

Tracklista:

1. Opening

2. Blue Suede Shoes

3. Thats Alright

4. Heartbreak Hotel

5. Love Me Tender

6. King Creole

7. Bossa Nova

8. Burning Love

9. Memories

10. Can’t Help Falling In Love

11. Youll Never Walk Alone Piano

12. Suspicious Minds

Polecane

Share This