Eminem pobił wynik Beatlesów, ale nie jest samodzielnym liderem


2018.09.11

opublikował:

Eminem pobił wynik Beatlesów, ale nie jest samodzielnym liderem

fot. Jeremy Deputat

Eminem zadebiutował z 11 utworami z „Kamikaze” w zestawieniu Billboard Hot 100. Raper łącznie w karierze znalazł się na prestiżowej liście z 72 piosenkami. Oznacza to, że przebił wynik The Beatles i zrównał się z Future’em.

Eminem z wynikiem 72 utworów w Billboard Hot 100 zajmuje pozycję ex aequo z Future’em, pobił natomiast o jedną piosenkę wynik The Beatles. Obsada „Glee” ma na razie niezagrożoną pozycję lidera – 207 utworów w zestawieniu, natomiast Drake zamieścił w Hot 100 już 187 piosenek.

Eminem po raz 9. zadebiutował z albumem na szczycie Billboard 200, czyli listy najpopularniejszych płyt w Stanach Zjednoczonych. Równie dobrze radzi sobie w zestawieniu najpopularniejszych piosenek. Aż 11 kawałków trafiło do Hot 100, w tym dwa do pierwszej dziesiątki: „Lucky You” (#6), „The RInger” (#8). To 18. i 19. miejsce w Top 10 w dorobku artysty. Po raz ostatni mógł cieszyć się tak wysokim miejscem na przełomie 2013 i 2014, za sprawą duetu z Rihanną „The Monster”.

Jeśli chodzi o największą liczbę piosenek w Top 10 Hot 100 wśród raperów, Eminem ustępuje już tylko Drake’owi (31 utworów), Jay-Z (21) i Lil Wayne’owi (20), natomiast prześcignął Ludacrisa (18).

Eminem jest także dopiero piątym artystą w historii zestawienia, który zadebiutował jednocześnie dwoma utworami w Top 10. W tym zaszczytnym gronie znajdują się jeszcze Drake, Ed Sheeran, J. Cole oraz Travis Scott.

Bicie rekordów to nie jedyne zajęcie Eminema w ostatnich dniach. Raper już wkrótce udostępni kolejny teledysk promujący „Kamikaze”. Tym razem będzie to obrazek do „Lucky You”, o czym możemy dowiedzieć się z Instagrama artysty:

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Y’all gotta move! “LUCKY YOU” video with @joynerlucas drops Weds 1pm ET

Post udostępniony przez Marshall Mathers (@eminem)

Polecane

Share This