Emir Kusturica na Przystanku Woodstock!


2013.04.05

opublikował:

Emir Kusturica na Przystanku Woodstock!

Do grona prelegentów tegorocznej Akademii Sztuk Przepięknych dołączył Emir Kusturica. Reżyser znany na całym świecie między innymi z takich obrazów jak: „Tata w podróży służbowej”, „Czas Cyganów”, „Czarny kot, biały kot” czy „Arizona Dream”, w którym wystąpił Johnny Depp.

Emir Kusturica to obecnie najbardziej utytułowany reżyser europejski, zdobył trzy Złote Palmy na festiwalu w Cannes, Złotego i Srebrnego Lwa na festiwalu w Wenecji, Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu filmowym w Berlinie. Emir Kusturica jest także „ojcem” festiwalu filmowo-muzycznego Kustendorf oraz miasta AndricGrad poświęconego serbskiemu nobliście Ivo Andricowi. Jego spotkanie z uczestnikami 19. Przystanku Woodstock na pewno będzie jednym z najbardziej interesujących na Festiwalu.

Przypomnijmy, że z artystą spotkamy się nie tylko na wzgórzu ASP, ale także na dużej scenie Festiwalu, gdzie wystąpi ze swoim zespołem The No-Smoking Orchestra.

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP.

Od dziewięciu lat Festiwal organizowany jest w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). W czasie tegorocznej edycji festiwalu (1,2,3, sierpnia) na 2 scenach zaprezentuje się prawie 60 wykonawców z Polski i wielu krajów na świecie. Swój występ potwierdzili już m.in. Anthrax, Ugly Kid Joe, Maria Peszek, Farben Lehre, Hunter, Danko Jones czy Gooral, który wystąpi z Zespołem Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki, sportu. W tym roku spotkamy się m.in. z Kubą Wojewódzkim i Piotrem Metzem, Zbigniewem Lwem Starowiczem. Uczestnicy Festiwalu będą także mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego, realizowanych będzie cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.

Polecane

Share This