Emma Dax już w sklepach


2011.11.26

opublikował:

Emma Dax już w sklepach

Debiutancki album zespołu w skrajnie przebojowy sposób łączy wszystko co najlepsze (i najgorsze!) w krajowej muzyce rozrywkowej lat osiemdziesiątych z aktualną alternatywną muzyką klubową, niezależnym popem i awangardowym rapem…

Emma Dax …to prawdziwa supergrupa, której powstanie jest efektem spotkania trzech niezmiernie kreatywnych muzycznych osobowości z trzech różnych muzycznych galaktyk. Zespół tworzą Krystian Wołowski aka Goodboy Khris (związany z zespołem Dick4Dick/D4D, producent m.in. ostatniego albumu Out Of Tune), Marcin Matuszewski aka Duże Pe (związany m.in. z zespołami Masala i Senk Że, znany też z działalności solowej w roli MC i DJ`a) oraz Remek Zawadzki (związany z zespołami Afro Kolektyw, Excessive Machine, DagaDana i Newest Zealand).

Dwanaście znajdujących się na płycie „Emma Dax” utworów przeprowadza słuchacza krętym szlakiem „miłości w czasach technologii, rozpędu i codziennej walki”. Album z jednej strony zaskakuje zestawem niesamowicie chwytliwych melodii rodem z Festiwali Piosenki w Opolu, z drugiej połowy lat 80`tych, ubranych w nowoczesne brzmienia i błyskotliwe produkcje utrzymane na światowym poziomie. Z drugiej – wśród pozornie prostych piosenek o miłości przemyca smutną prawdę o współczesnych czasach – o tym w jakie karby próbują nas one wtłoczyć i jaką walkę musimy staczać każdego dnia, jeśli nie chcemy stracić tego co najcenniejsze.

Pierwszego singla supergrupy Emma Dax, kompozycji „Noce i dni” można posłuchać TUTAJ.

Utwory na płycie „Emma Dax”:

01.  Emma Dax Wita

02.   Szare Dni

03.  Prozaiczne Kilka Kroków

04.  Niepowtarzalny Smak

05.  Intymny Sakrament

06.  Uciekający Czas

07.  Noce i dni

08.  Nie Możesz Mieć Tego Co Ja

09.  Myśli  Strumień

10.  Gdzie On Jest

11.  Przez Sen

12.  Emma Dax Żegna

Polecane

Share This