Enter Shikari na trzech koncertach w Polsce. Zespół zaprasza fanów


2015.09.27

opublikował:

Enter Shikari na trzech koncertach w Polsce. Zespół zaprasza fanów

Enter Shikari już w najbliższą niedzielę pojawią się w Polsce. Brytyjczycy przyjeżdżają by zagrać w naszym kraju aż trzy koncerty: 27 września w gdańskim Parlamencie, 28 września w warszawskiej Proximie i 29 września we wrocławskim Alibi.

Najnowszy krążek zespołu, „The Mindsweep” ukazał się w styczniu 2015. To pozycja równie mocna, jak jej poprzednicy – bezkompromisowa w warstwie tekstowej i muzycznej. Ten album jest o wiele bardziej zróżnicowany niż nasze poprzednie krążki, zwłaszcza wokalnie. Głównie dlatego, iż zyskaliśmy pewność siebie. Poszerzyliśmy nasze wpływy. Melodia i agresja zawszę będą najważniejsze w naszej muzyce. Tym albumem podjęliśmy wspólnie wysiłek, aby skoncentrować się też na strukturze utworów. Oprócz naszych sztandarowych gitar, perkusji, gitary basowej, elektronicznych aranżacji, na krążku pojawia się wiele nowego instrumentarium. Komponowanie muzyki na instrumenty dęte i smyczkowe oraz późniejsze ich nagrywanie przyniosło nam wiele satysfakcji. Czuliśmy się tak, jakbyśmy osiągnęli nowy wymiar w naszej muzyce. Nie mogę się już doczekać chwili, kiedy zagramy wszystkie utwory na żywo – mówił o płycie Rou Reynolds.

Obok przekazu i koncertowej energii Enter Shikari bez wątpienia nie da się przejść obojętnie, o czym polscy fani mieli okazję się przekonać już kilkukrotnie. Po letniej trasie koncertowej i występach na największych festiwalach, zespół kontynuować będzie promocję „The Mindsweep” w całej Europie na własnych, klubowych koncertach.

W roli supportu zobaczymy młodą brytyjską grupę Hacktivist. W swojej twórczości muzycy łączą brutalność metalu z zagrywkami typowymi dla grime’u czy hardcore’u, a nawet hip-hopu. Już recenzje pierwszej EP-ki zespołu znalazły się w najważniejszych brytyjskich magazynach muzycznych – o płycie pisał “Metal Hammer”, “Rock Sound”, a nawet “The Guardian”. W 2013 roku zespół supportował Enter Shikari na angielskiej trasie, wtedy też po raz pierwszy w numerze „Elevate” (który do dziś pozostaje numerem obowiązkowym każdej ich set listy) gościnnie pojawił się na scenie Rou Reynolds. Obecnie wciąż jeszcze trwają prace nad zamknięciem debiutanckiego albumu grupy, na który czekają już fani na całym kontynencie. Wspólne koncerty z Enter Shikari na trasie po wschodniej i centralnej Europie będą prawdopodobnie pierwszą okazją do sprawdzenia nowego materiału na żywo.

Polecane

Share This