Eurowizja Junior po raz drugi w Polsce? Kurski zabiera głos


2020.02.23

opublikował:

Eurowizja Junior po raz drugi w Polsce? Kurski zabiera głos

Gdzie odbędzie się konkurs Eurowizja junior w tym roku? Póki co nie wiadomo, które miasto zostanie organizatorem tego wydarzenia. Jacek Kurski, prezes TVP, zapewnił, że będzie się starał, aby to Polska była organizatorem. Powiedział o tym podczas sobotniego finału „The Voice Kids”. Na pytanie prowadzącego, czy tęskni za Eurowizją, odpowiedział, że bardzo i chwilę później ujawnił więcej.

Zwycięstwo Roksany Węgiel dało nam asumpt i taki power do walki o organizację Eurowizji. Zrobiliśmy ją w Gliwicach. Czy chcecie, żeby Polska raz jeszcze była organizatorem Eurowizji Junior? – zapytał ze sceny – W takim razie ja się biorę do roboty. A Wy słuchajcie komunikatów Telewizji Polskiej w ciągu najbliższych paru dni – ujawnił i dodał, że sprawy zaszły w tym temacie daleko.

Zeszłoroczna Eurowizja Junior była hitem w TVP – transmisję obejrzało ją 5,5 miliona widzów. Eurowizji Junior 2019 został też pozytywnie oceniony przez Europejską Unię Nadawców, która podkreślała organizację konkursu na wysokim poziomie technicznym i logistycznym. Tym samym Polska była jednym z faworytów do organizacji widowiska. Wiadomo już, że o organizację finału stara się Kraków. Mówiono też o organizacji konkursu w Hiszpanii, ale na początku grudnia ubiegłego roku szefowa delegacji hiszpańskiej stacji RTVE potwierdziła brak zainteresowania organizacją konkursu.

Polska sześć razy brała udział w Eurowizji Junior i dwa razy zwyciężyła. W 2018 wygrała Roksana Węgiel, a rok później zwyciężyła Viki Gabor.

Polecane

Share This