Ewa Farna i Ewelina Lisowska supportami Nelly Furtado

Artystki wystąpią podczas gali Eska Music Awards.


2013.07.17

opublikował:

Ewa Farna i Ewelina Lisowska supportami Nelly Furtado

Gwiazdą tegorocznego festiwalu Eska Music Awards jest Nelly Furtado, która wystąpi na scenie dwukrotnie – 3 sierpnia podczas uroczystej gali wręczenia nagród EMA oraz 4 sierpnia – na specjalnym koncercie. Supportem do niedzielnego występu kanadyjskiej wokalistki będą koncerty Ewy Farnej i Eweliny Lisowskiej.

Nelly Furtado znana jest na światowym rynku muzycznym od kilkunastu lat. Zadebiutowała w 2000 roku płytą „Whoa, Nelly!”, a promujący ją singiel  „I’m Like A Bird” zdobył m.in. nagrodę Grammy.  Utwór „Força” z płyty „Folklore” był oficjalnym hymnem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2004 roku. Album „Loose” z 2006 roku, utrzymany w stylu pop i R&B, sprzedał się na świecie w nakładzie ponad 10 mln egzemplarzy, a na polskim rynku zdobył status diamentowej płyty. Najnowszy, popowo-rockowy album „The Spirit Indestructible” ukazał się we wrześniu 2012 roku.

Ewa Farna jest jedną z najbardziej znanych młodych polskich wokalistek. Pochodzi z Polski, ale mieszka w Czachach, a jej kariera muzyczna rozwija się w obu krajach. Mimo, iż w sierpniu skończy zaledwie 20 lat debiutowała niemalże siedem lat temu – w listopadzie 2006 roku. Jej pierwszy album „Měls Mě Vůbec Rád” zdobył na czeskim rynku podwójną platynę. Polskim odpowiednikiem tej płyty był album „Sam Na Sam” z 2007 roku. Kolejne płyty Ewy Farnej także ukazują się na obu rynkach („Ticho”, „Cicho”, „Virtuální”, EWAkuacja”), ciesząc się w obu krajach ogromną popularnością. Artystka jest laureatką wielu nagród, w tym kilku statuetek Eska Music Awards – m.in. za Hit Roku w 2009 i 2011 r. oraz dla Artystki Roku w 2011 r.

Ewelina Lisowska to polska piosenkarka młodego pokolenia, która mimo niespełna 22 lat, ma już na swoim koncie kilka przebojów oraz dwie płyty. Jej najbardziej znane utwory to „Nieodporny Rozum”, „W Stronę Słońca”  i „Jutra Nie Będzie”. Premiera tego ostatniego odbyła się na antenie Radia Eska w kwietniu 2013 roku. Do tegorocznych nagród EMA jest nominowana aż w sześciu kategoriach.

Festiwal Eska Music Awards odbędzie się w dniach 3-4 sierpnia w Szczecinie podczas finału światowych regat The Tall Ships Races. Na uroczystej gali 3 sierpnia wręczone zostaną nagrody Eska Music Awards w ośmiu kategoriach: Najlepszy Artysta, Najlepsza Artystka, Najlepszy Zespół, Najlepszy Hit, Najlepszy Debiut, Najlepszy Album oraz Eska TV Award – Najlepsze Video i nagroda platformy muzycznej EskaGo.pl – Najlepszy Artysta w Sieci. Zwycięzców wybierają słuchacze Radia Eska w głosowaniu internetowym, które trwa obecnie na stronie www.ema.Eska.pl.

Transmisję z wręczenia nagród Eska Music Awards obejrzeć będzie można w sobotę 3 sierpnia od godz. 21.00 na antenie TVP 1. 

Eska Music Awards to coroczna gala, podczas której Radio Eska, największa sieć lokalnych stacji radiowych w Polsce i najpopularniejsza stacja CHR, przyznaje swoje nagrody muzyczne. Statuetki Eska Music Awards od dwunastu lat trafiają w ręce artystów, którzy odnieśli największe sukcesy w minionym roku. O przyznaniu nagród decydują głosy słuchaczy, oddane w głosowaniu internetowym.

Wśród artystów do tej pory uhonorowanych statuetką Eska Music Awards znaleźli się między innymi: Lady Gaga, Sylwia Grzeszczak, Katy Perry, Feel, Monika Brodka, David Guetta, Enej, Agnieszka Chylińska i Ewa Farna. Minione gale swoimi występami uświetnili tacy artyści jak: Craig David, 3 Doors Down, Sophie Ellis Bextor, Skunk Anansie czy OneRepublic.

Polecane

Share This