Fair Weather Friends – album „Hurricane Days” już w sklepach


2014.09.24

opublikował:

Fair Weather Friends – album „Hurricane Days” już w sklepach

„Nikt nie gra w Polsce tak jak oni” – nie sposób nie zgodzić się ze słowami Piotra Metza. Fair Weather Friends jak żaden inny zespół na polskiej scenie umiejętnie łączy elektronikę z akustycznym instrumentarium. Ich znakomicie przyjętą EP Eclectic Pixels (wyd. własne 2012 r.) otworzyła drogę na najważniejsze letnie Festivale: Coke Live, dwukrotnie Open`er oraz Free Form. Okrzyknięci nadzieją 2013 przez radio Roxy FM zakończyli ubiegły rok ogromnym sukcesem – multisingiel „Fly By” (Brennnessel) został wybrany singlem roku przez słuchaczy nieistniejącej już stacji.Na początku 2014 roku zespół związał się kontraktem płytowym z Warner Music Poland.

Prace nad „Hurricane Days” rozpoczęły się na początku 2013 r. Nagrania zostały wyprodukowane przez Mateusza Zegana (gitarzystę i klawiszowca FWF) oraz Haldora Grunberga, polsko-szwedzkiego producena, na co dzień związanego ze sceną black-metalową. Za mastering odpowiada Bartosz Szczęsny, znany poznański producent występujący w zespole Rebeka.

„Hurricane Days”, to symboliczna opowieść łącząca wyimaginowany, intymny świat z trwającą na zewnątrz, rozedrganą imprezą, żywiołem. Żeby zrozumieć ten album, należy wcielić się w rozdartą osobę, która raz spogląda na świat z dystansu, a innym razem tkwi w nim zupełnie zagubiona. To album pełen kontrastów – mówi Michał Maślak, wokalista FWF, autor wszystkich tekstów na krążku.

Posłuchajcie nowego singla.

Tracklista:

1. Earth is flat, there’s no coming back

2. Gravity

3. In the way

4. Fill this up

5. Hurricane days

6. Cardiac stuff

7. Underwater feast

8. Bit of me

9. Inhumanity

10. Indecision

11. Bloodstream

12. Fake love

Polecane

Share This