Fani Metalliki grożą Lou Reedowi


2011.11.03

opublikował:

Fani Metalliki grożą Lou Reedowi

Oficjalna premiera „Lulu”, wspólnego albumu Metalliki i Lou Reeda, miała miejsce 31 października. Wydawnictwo od samego początku wzbudza skrajne emocje. Czasami reakcje te przybierają niepokojące rozmiary.

– Fani Metalliki grożą mi, że mnie zastrzelą tylko dlatego, że jestem na tej płycie – powiedział Reed. – Nawet jej nie słyszeli, a mówią mi o różnych torturach i chcą mojej śmierci.

***

„Lulu” to produkcja oparta na sztukach niemieckiego dramaturga Franka Wedekinda. Choć na krążku znajdzie się zaledwie dziesięć utworów, myli się ten, kto sądzi, że będziemy mieli do czynienia z krótkim materiałem. „Cheat On Me” i „Dragon” trwają po 11 minut; „Frustration” i „Little Dog” – po osiem”; wreszcie zamykający całość „Junior Dad” zamyka się w imponującym czasie 19 minut i 28 sekund.

Z krążkiem możecie się zapoznać w całości na oficjalnej stronie projektu.

Tracklista „Lulu”:

„Brandenburg Gate”

„The View”

„Pumping Blood”

„Mistress Dread”

„Iced Honey”

„Cheat On Me”

„Frustration”

„Little Dog”

„Dragon”

„Junior Dad”

– To małżeństwo zawarte w niebie, wiedziałem to od dnia, gdy po raz pierwszy zagraliśmy razem. „Och, człowieku, przede mną stoi ideał”, myślałem – mówił Reed na łamach czerwcowego „Rolling Stone”.

– To jedna z najlepszych rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobiliśmy. Pokazała nam, że wciąż możemy być całkowicie spontaniczni. Brakowało nam tego od lat, od, powiedzmy, lat 80. – powiedział z kolei gitarzysta Kirk Hammett w rozmowie z „Revolver”.

Polecane

Share This