Fani wściekli na ceny biletów na koncerty RATM, ale nie wpływa to na ich sprzedaż

Grupa odpowiada na zarzuty.


2020.02.15

opublikował:

Fani wściekli na ceny biletów na koncerty RATM, ale nie wpływa to na ich sprzedaż

foto: P. Tarasewicz

Powrotowi Rage Against The Machine towarzyszy niezliczona ilość komentarzy, których autorzy zarzucają grupie hipokryzję i współpracę z korporacjami, które kapela przez lata krytykowała w swoich piosenkach. Kolejny raz Rage’owie stali się ofiarami ataków w mijającym tygodniu, kiedy to ruszyła sprzedaż biletów na ich koncerty. W Polsce za najtańsze wejściówki trzeba było zapłacić 330 PLN. Dużo, ale nie zmienia to faktu, że koncert jest już niemal w całości wyprzedany. W ofercie pozostały jeszcze jedynie charytatywne wejściówki premium, których ceny rozpoczynają się od tysiąca PLN.

W Polsce nie brakuje niezadowolonych z powodu cen biletów, ale to nic w porównaniu z komentarzami fanów w Stanach. „Rage Against The Machine sprzedaje bilety za 300 dolarów przez Ticketmaster. To najzabawniejszy żart, jaki słyszałem”. „Bilety za ponad 400 dolarów to dowód na to, że albo umrzesz jako bohater, albo będziesz żył na tyle długo, żeby zmienić się w czarny charakter” – to tylko przykładowe wypowiedzi dotyczące koncertów RATM. W niczym nie zmienia to faktu, że amerykańska trasa też jest już prawie wyprzedana.

Grupa odpiera zarzuty o zbyt wysokie ceny biletów, tłumacząc, że oferty, na które powołują się fani, pochodzą od koników, ewentualnie są ofertami charytatywnymi, z których część zysków zasila cele charytatywne. To właśnie tego rodzaju bilety są jeszcze dostępne w przypadku polskiego koncertu.

Od czasu ogłoszenia naszej trasy koniki i strony internetowe wystawiają fałszywe oferty na koncerty Rage Against The Machine. Robimy wszystko co w naszej mocy, by uchronić fanów przed ich agresywną polityką, a także staramy się zebrać znaczną kwotę dla organizacji charytatywnych i aktywistycznych, które wspieramy w każdym mieście. W niektórych miastach aż 50% biletów padło łupem koników, którzy odsprzedają je później po znacznie zawyżonych cenach. Jednocześnie w każdym mieście zostawiamy 10% miejsc, by sprzedawać je po wyższych cenach, ale na tyle niskich, że wygrywają z ofertami koników. 100% dodatkowej ceny zasili konta organizacji charytatywnych – komentują muzycy w oficjalnym oświadczeniu.

Rage Against The Machine wystąpią w Tauron Arenie Kraków 10 września.

Polecane