FBI opublikowało akta dotyczące śmierci Kurta Cobaina


2021.05.09

opublikował:

FBI opublikowało akta dotyczące śmierci Kurta Cobaina

foto: Frank Micelotta

FBI opublikowało akta dotyczące śmierci frontmana Nirvany Kurta Cobaina, w tym listy od zwolenników teorii spiskowych. Dziesięcio-stronicowe teczki zawierają korespondencję między FBI, a autorami listów, informującą ich o śledztwie w sprawie samobójczej śmierci Cobaina w 1994 roku.

Jak donosi Rolling Stone, w aktach są dwa listy, z których w jednym czytamy, że ​​policja zaangażowana w sprawę „nigdy nie potraktowała poważnie sprawy jako morderstwa”.

W drugim liście, napisany w 2003 roku, jego autor pisze:

– Uważam, że w przypadku Kurta Cobaina mogło dojść do dużej niesprawiedliwości. Piszę do was w nadziei, że pomożecie w naleganiu na ponowne zbadanie śmierci pana Cobaina. Miliony fanów na całym świecie chciałyby, aby niespójności związane ze śmiercią zostały raz na zawsze wyjaśnione. To smutne, że można dopuścić do takiej niesprawiedliwości w Stanach Zjednoczonych.

W aktach znajdują się również listy, które FBI odesłało do tych, którzy napisali do Biura. Jeden z nich brzmiał:

– Aby FBI mogło wszcząć dochodzenie w sprawie każdej otrzymanej przez nas skargi, muszą istnieć określone fakty wskazujące, że doszło do naruszenia prawa federalnego w ramach naszej jurysdykcji śledczej.

Innym wpisem w pliku jest faks od firmy producenckiej Cosgrove / Meurer Productions, która napisała do FBI w styczniu 1997 r., Na miesiąc przed emisją odcinka ich serialu dokumentalnego Unsolved Mysteries, dotyczącego śmierci Cobaina.

– Przynajmniej jeden śledczy, Tom Grant, prywatny detektyw z Los Angeles i były zastępca szeryfa hrabstwa LA, są przekonani, że oficjalne orzeczenie o samobójstwie Cobaina było wydane ze zbytecznym pośpiechem.

Dokumenty dotyczące śmierci Kurta możecie przeczytać TUTAJ.

Polecane

Share This