„Figaro” – zobacz nowy, mocny singiel reprezentantów Asfaltu


2020.09.17

opublikował:

„Figaro” – zobacz nowy, mocny singiel reprezentantów Asfaltu

fot. mat. pras.

Lordofon wjeżdża z pierwszym singlem z debiutanckiej płyty, którym nie zostawia żadnych jeńców. “Figaro” to ciężka bitowo i nieco ironiczna tekstowo hiperbolizacja procesu powstawania piosenki z elementami braggadacio. Utworowi zapowiadającemu album “Koło” towarzyszy klip, którego pomysł i realizację kompleksowo dowiózł Julian Tałandziewicz. Wideo możecie już zobaczyć na kanale Asfaltu. “Dialog dwóch twórców. […] Chciałem, żeby klip do “Figaro” był petardą wizualną, która odda bipolarny charakter procesu tworzenia i dążenia do perfekcji” – puentuje reżyser dzieła.

Ponadto, z okazji nadchodzącej już 16 października premiery wydawnictwa, uruchomiona została specjalna infolinia LordoPhone, o której istnieniu odbiorcy dowiedzieli się w miniony poniedziałek z ekranu na słynnej Cepelii w centrum Warszawy. Dzwoniący pod numer 22 230 22 48 wciąż mają szansę nie tylko zapoznać się z nowym materiałem, ale też porozmawiać z twórcami duetu Lordofon, Michałem Jurkiem i Maciejem Poredą. Efekt akcji, która wiralowo rozprzestrzeniła się w social mediach, to ponad półtora tysiąca rozmów telefonicznych w ciągu zaledwie dwóch dni.

Sprawdź też: Najgorszy numer PlanaBe?

Razem z premierą singla i teledysku ruszyła także oficjalna przedsprzedaż debiutanckiej płyty Lordofon w limitowanej edycji specjalnej – w formacie CD, na winylu i na kasetach. Wersja zdobiona wyjątkową typografią, ilustracjami Kamila Gajewskiego i Amadeusza Mierzwy, wraz z dedykowanym merchem jest dostępna w Asfalt Shop.

Lordofon to warszawska formacja założona trzy lata temu przez Macieja Poredę (MC) i Michała Jurka (producent). Prezentuje oryginalną mieszankę rapu, muzyki miejskiej i gitarowej alternatywy. Inspiracje duetu rozciągają się od Nirvany poprzez Kendricka Lamara i artystów związanych z kolektywem Odd Future aż po współczesny trap. Jak twierdzą sami twórcy, na „Plastelinie” chcieli zaprezentować przelot przez wszystkie swoje muzyczne zainteresowania, pozostając przy tym całkowicie spójnym zespołem. Debiutancki album “Koło” jest powrotem do starych stylów muzycznych twórców i zarazem efektem autorskiej rekonstrukcji brzmień sprzed doświadczeń z rapem.

Polecane

Share This