Finały Mistrzostw Świata DJ`ów IDA ponownie w Krakowie


2015.11.15

opublikował:

Finały Mistrzostw Świata DJ`ów IDA ponownie w Krakowie

Mistrzostwa Świata DJ-ów IDA to nie tylko najbardziej prestiżowe zawody dj-skie w Polsce, ale przede wszystkim najważniejsze tego typu zmagania na świecie. Od kilku lat, wraz z nadejściem grudnia, Kraków przekształca się na jedną noc w światową stolicę turntablismu. Zawodnicy ze wszystkich zakątków globu walczą o tytuł Mistrza Świata Dj`ów w dwóch kategoriach: Show oraz Technical. W tym roku mistrzowie gramofonów spotkają się w Krakowie po raz dziewiąty. Począwszy od pierwszej edycji impreza jest wspierana przez Urząd Miasta Krakowa. Dzięki tej współpracy Kraków ma szansę pokazać się jako miasto z charakterem, otwarte na awangardowe wydarzenia i odwiedzane przez kluczowe postacie światowej sceny dj-skiej. W tym roku impreza przenosi się do jednej z najnowocześniejszych sal audytoryjnych w Europie – ICE Kraków Congress Centre. Organizatorzy   przygotowali na tą okazję wyjątkowe „show”. Podczas imprezy wystąpi ikona dj`ingu z USA – Dj Qbert, najlepsi dj`e globu miksujący dźwięk z obrazem Dj Woody i Deejay Irie, dwukrotny Mistrz Świata Ritchie Ruftone oraz Kali i zespół Rasmentalism z gościnnym udziałem Sinfonietta Cracovia. Całość poprowadzi charyzmatyczny Sztigar Bonko.

Finał Mistrzostwa Świata DJ-ów IDA 2015

5.12 – Kraków, ICE Kraków

Część bezpłatna:

12.00 – 17.00

Warsztaty DJ`skie

Największa w Polsce Scratch Sesja

Festiwal Filmów Turntablistycznych

Wystawa i testy sprzętu dj`skiego

Część biletowana:

start 18.00

Pokazy specjalne:

DJ Qbert (USA)

DJ Woody (UK)

Ritchie Ruftone (UK)

Deejay Irie (HOL)

Koncerty:

Rasmentalism & Sinfonietta Cracovia

Kali & Sinfonietta Cracovia

Afterparty:

Forum Przestrzenie

Deejay Irie, Ritchie Ruftone, Dj Kfjatek

Część dzienna:

Wieczorną imprezę poprzedzi otwarta dla wszystkich, bezpłatna część wydarzenia obejmująca warsztaty dj`skie, festiwal filmów turntablistycznych, testy sprzętu dj`skiego oraz największą w Polsce Scratch Sesję wspieraną przez polskiego producenta profesjonalnych stołów dj`skich firmę Humpter. Poszczególne atrakcje rozlokowane będą w sali teatralnej oraz na terenie obszernego „foyer” budynku na poziomie pierwszym. W „foyer” stanie scena „Humpter Scratch Session” oraz stoiska wystawiennicze, a warsztaty i festiwal obejmie sala kinowa.

Imprezę promuje klip DJ-a QBerta „Crazy Raw”, w którym gościnnie wystąpili DJ IQ, Ritchie Ruftone i DJ VaZee.

GWIAZDY SPECJALNE IDA 2015

DJ QBERT  (USA)

Dj Qbert uznawany jest za najlepszego dj`a wszech czasów. Opinię tą wypracował zdobywając trzykrotnie tytuł Mistrza Świata oraz zajmując na stałe miejsce w dj`skiej Hall of Fame. Qbert jest, także założycielem Invisible Scratch Piklz – legendarnej ekipy z Kalifornii, do której obok niego należą D- Styles i Shortkut. Występ Qberta w ICE Kraków to wydarzenie muzyczne na skalę europejską.

DJ IRIE (HOL)

Dj Irie pochodzi z Holandii i jest najbardziej docenianym na Świecie dj’em miksującym jednocześnie obraz i muzykę. To właśnie dlatego został on zaproszony do Krakowa na pokaz specjalny podczas IDA WORLD FINAL. Oprócz pokazu zagra on podczas afterparty w Forum Przestrzenie Irie to 5 –cio krotny Mistrz Holandii DMC Champ (2002 , 2003, 2004, 2005, 2008) i numer 3 w DMC Online Battle 2014.

DJ WOODY (UK)

Woody to wielokrotny Mistrz Świata i drugi obok Irie`go najbardziej

doceniany na świecie Dj miksujący na żywo jednocześnie obraz i muzykę. Jego

pokazowe sety „Hip Hop is 40” czy „Big Phat 90`s” to niezwykłe połączenie

historii kultury hip hop z najwyższej jakości audio-video skreczem.

RITCHIE RUFTONE (UK)

Ritchie Ruftone to najbardziej utytułowany turntablista ostatnich lat. W zeszłym roku zdobył zarówno Mistrzostwo DMC jak i IDA. Pochodzi z Edynburga w Szkocji. Podczas grudniowej imprezy zaprezentuje specjalny „show” oraz poprowadzi imprezę Afterparty w Forum Przestrzenie.

RASMENTALISM (POL)

10 grudnia 2013 roku nakładem wytwórni muzycznej Asfalt Records ukazał się pierwszy, dostępny w powszechnej sprzedaży album Rasmentalism zatytułowany „Za młodzi na Heroda”. Albumem tym zespół ukształtował sobie miejsce w czołówce polskiej sceny hip-hop. W ICE Kraków Rasmentalism wystąpi wraz z Sinfonietta Cracovia.

KALI (POL)

Wywodzący się z Krakowa raper Kali należy obecnie do 10-ciu najpopurlaniejszych w Polsce artystów. Jego teledyski mają prawie 250 milionów wyświetleń, a profil na facebooku ponad 500 tys fanów. Szczególnie doceniana jego płyta to „Kali Sentymentalnie”, na której znajduje się między innymi utwór „H.E.R.O”, którego teledysk wygrał prestiżowy festiwal YACH FILM. W ICE Kraków Kali wystąpi wraz z Sinfonietta Cracovia.

SINFONIETTA CRACOVIA (POL)

Sinfonietta Cracovia to zespół, który łączy w sobie niesłychaną żywiołowość z profesjonalizmem najwyższej próby. Potencjał artystyczny i młodość orkiestry oraz jej otwartość na wszelkie dziedziny i wymiary muzyki, jak również łatwość, z jaką przenosi się od repertuaru kameralnego do pełnej symfoniki – stawiają ją w rzędzie najwybitniejszych zespołów kameralnych w Polsce i w Europie, gdzie ma znakomite notowania wśród melomanów i recenzentów. Podczas IDA WORLD DJ CHAMPIONSHIPS orkiestra smyczkowa będzie wspierać koncerty Kali & Rasmentalism.

Polecane

Share This