Firefox AK przed Hurts w Poznaniu


2011.09.14

opublikował:

Firefox AK przed Hurts w Poznaniu

Artystka promowała będzie swój najnowszy, trzeci w dyskografii, album „Color The Trees”. W jego produkcji uczestniczyli tacy muzycy jak Lasse Mĺrtén (Johnossi) i Björn Yttling (Lykke Li, Peter, Bjorn & John). Piosenki powstały w Berlinie oraz Sztokholmie. Efektem jest ciekawa kolekcja pięknych, melancholijnych melodii określona przez wydawcę  mianem „podróży między wielkimi miastami a wsią, między dziką naturą a neonami modnych klubów”.

Duet Hurts tworzą wokalista Theo Hutchcraft oraz obsługujący syntezatory Adam Anderson. Ich singiel „Wonderful Life” to jednąaz najczęściej emitowanych piosenek w rozgłośniach radiowych na całym świecie! Podobną popularnością cieszyły się piosenki „Better Than Love” czy „Stay”, a także doskonałe „Devotion” nagrane wspólnie z samą Kylie Minogue! Popularność wywróżyła im stacja BBC umieszczając Hurts na czwartym miejscu wśród swoich prognoz na 2010 rok w zakresie muzycznych debiutów (BBC Sound Of 2010). Debiutancki krążek duetu z Manchesteru nosi tytuł „Happiness” i ukazał się na początku września ubiegłego roku. Krytycy podkreślali stylowe inspiracje z lat osiemdziesiątych: od Pet Shop Boys poprzez Depeche Mode do Tears For Fears. Hurts tworzą jednak muzykę na wskroś współczesną jedynie odsyłającą do tych formacji, nie zaś wtórną wobec nich. Osobną, niezwykle oryginalną inspiracją duetu jest fascynacja włoską sceną disco-lento wyrosłą na gruzach prężnego ruchu italo.

Na początku roku Hurts zagrali wyprzedaną trasę koncertową po Polsce. Byli także gwiazdą festiwalu Opener. Koncert w Poznaniu będzie ich jedynym jesiennym występem w Polsce.Zespół zagra 9 października na Międzynarodowych Targach Poznańskich – hala numer 2, wejście od ul. Głogowskiej, naprzeciwko Dworca Zachodniego.

Bilety do kupienia na ticketpro.pl oraz eventim.pl, a także w punktach w Poznaniu – w CIM, Rock Long Lucku oraz Carton Shopie.

Polecane

Share This