Fishbone w Hard Rock Cafe Warsaw – Granie Na Żywo


2012.11.10

opublikował:

Fishbone w Hard Rock Cafe Warsaw – Granie Na Żywo

Grupa Fishbone pochodzi z Los Angeles. Muzycy obchodzili niedawno 25-lecie działalności artystycznej, podczas której odegrali ogromną rolę w historii amerykańskiej muzyki. Dokładnie rok temu do ich dyskografii dołączyła kolejna pozycja – epka zatytułowana „Crazy Glue”. Koncert Fishbone w Hard Rock Cafe Warsaw będzie więc pierwszą w Polsce okazją, aby na żywo usłyszeć nowe kompozycje tej legendarnej formacji, a także najlepsze utwory z poprzednich albumów.

Zespół Fishbone w swojej muzyce łączy funk, punk rock, ska, reggae i metal. Twórczość grupy stanowiła inspirację dla wielu wykonawców, jednak tak wyjątkowej mieszanki stylów i osobowości nie da się skopiować. Formacja koncertowała z wieloma sławami, takimi jak Beastie Boys, Red Hot Chilli Peppers, czy The Roots. Ich występy pełne są pozytywnej energii, humoru i szaleństwa, muzycy zaś utrzymują doskonały kontakt z publicznością. Wszystko to sprawia, że Fishbone posiada niekwestionowaną renomę jednej z najlepszych koncertowych grup świata.

W 2010 roku, po 25 latach nieustannych nagrań i tras koncertowych, historia Fishbone stała się tematem filmu dokumentalnego. „Everyday Sunshine: The Story of Fishbone” podkreśla wkład zespołu w kształtowanie sceny muzycznej, ukazując jednocześnie codzienne zmagania muzyków, przeciwności losu, które napotykają na swojej drodze, a także zamieszanie towarzyszące ich karierom. W produkcji dokumentu udział wzięły ikony rocka takie jak Flea (Red Hot Chilli Peppers), Gwen Stefani (No Doubt), Rob Trujillo (Metallica) i inni. Zarówno oni, jak i dziennikarze recenzujący film bardzo pochlebnie wypowiedzieli się o grupie Fishbone oraz o jej znaczeniu dla muzyki i społeczeństwa.

Fishbone nieustannie koncertuje na całym świecie, odwiedzając przy tym najbardziej znaczące festiwale takie jak Fuji Rock Festival w Tokio, Wakarusa w stanie Arkansas, czy Sunset Junction w Los Angeles. Poprzedni występ muzyków w warszawskim Hard Rock Cafe mial miejsce 3 lata temu. Cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem fanów i na długo pozostał w ich pamięci.

Więcej informacji na http://www.granienazywo.pl oraz http://www.hardrockcafe.pl.

Data: 12.11.2012

Miejsce: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59

Start: 21:00

Wstęp: 55 zł (przedsprzedaż) / 70 zł (w dniu koncertu)

Koncert tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich. W lokalu obowiązuje zakaz palenia tytoniu.

Organizator: Agencja Plej. Koncerty z cyklu Granie Na Żywo w Hard Rock Cafe sponsoruje Żywiec.

Polecane

Share This