Flapjack oraz Tides From Nebula na Rock in Summer


2011.05.08

opublikował:

Flapjack oraz Tides From Nebula na Rock in Summer

Znane są kolejne  zespoły jakie wystąpią wraz z Deftones 16 sierpnia w warszawskim Parku Sowińskiego podczas sierpniowej odsłony Rock In Summer! Oprócz formacji Kylesa oraz Kvelertak będą to również polskie zespoły Flapjack oraz Tides From Nebula. Bilety na to wydarzenie, jak i na pozostałe edycje Rock In Summer (21 czerwca – Gogol Bordello i inni / 4 lipca Paramore i inni) do nabycia na ticketpro.pl oraz eventim.pl. Wszystkie szczegóły na stronie: www.rockinsummer.pl!

Flapjack to polski zespół założony w roku 1994, którego muzykę określa się jako mieszankę trash metalu, hardcore`u, rapcore`u oraz rocka. Formacja powstała z inicjatywy Roberta „Licy” Friedricha oraz Macieja „Ślimaka” Starosty, będących wówczas członkami Acid Drinkers. W roku 1993, nakładem Metal Mind Productions, na rynek trafił pierwszy studyjny album zespołu, zatytułowany „Ruthless Kick”. Na krążku znalazło się 10 bardzo nowoczesnych i ostrych kawałków. Okładka przedstawiała odcisk glana oraz napis „Only For Mosh”. Kolejny album Flapjack ukazał się dwa lata później i został poprzedzony wydaniem singla zawierającego cztery utwory. Nowa płyta nosiła tytuł „Fairplay”, odnoszący się do idei przeniesienia szczytnej idei sportowej do życia codziennego. Teksty, które znalazły się na krążku, mówią przede wszystkim o poszanowaniu i miłości do drugiego człowieka. W roku 1997 nastąpiło wydanie trzeciego studyjnego albumu kapeli, zatytułowanego „Juicy Planet Earth”, po którym zespół zawiesił swoją działalność aż do roku 2003. Na wiosnę 2011 zaplanowane jest wydanie czwartego długogrającego albumu kapeli, którego produkcją ma zająć się firma Mystic Production.

Poniżej przypominamy wywiad z Flapjackiem, który pojawił się na łamach CGM.pl we wrześniu ubiegłego roku:Kolejną grupą jaka zagra na tegorocznej edycji Rock in Summer będzie warszawski zespół post-rockowy Tides From Nebula. Oryginalnie brzmiąca nazwa grupy odnosi się do mgławicy, obłoki gazu oraz pyłu międzygwiazdowego, nawiązując tym samym do zainteresowań muzyków tematyką kosmiczną. Zespół powstał w roku 2008, a już rok później miał miejsce fonograficzny debiut kapeli – album zatytułowany „Aura”. Płyta została wydana nakładem Lou & Rocked Boys, a okładkę do niej przygotował portugalski artysta Helder Pedro, który współpracował między innymi z God Is an Astronaut. Debiutanckie wydawnictwo spotkało się z niezwykle pozytywnymi opiniami fanów oraz krytyków. Warto również wspomnieć, iż w marcu 2009 zespół wystąpił na Asymmetry Festival we Wrocławiu zdobywając główną nagrodę oraz nagrodę publiczności. W skład zespołu wchodzą: Adam Waleszyński – gitara, Maciej Karbowski – gitara, instrumenty klawiszowe, Przemek Węgłowski – gitara basowa oraz Tomasz Stołowski – perkusja.

Polecane

Share This