Florence + The Machine z niezapowiedzianą piosenką i klipem


2018.04.12

opublikował:

Florence + The Machine z niezapowiedzianą piosenką i klipem

foto: Vincent Haycock

Florence Welch i jej zespół zaskoczyli fanów publikacją premierowego utworu „Sky Full Of Song”. Piosence towarzyszy klip zrealizowany przez A.G. Rojasa, cenionego twórcę teledysków i reklamówek, współpracownika m.in. Run The Jewels. 21 kwietnia, czyli w tegoroczny Record Store Day, „Sky Full Of Song” zostanie wydane na limitowanym, 7-calowym winylu. Czy znajdzie się również na szykowanej na ten rok płycie? Tego póki co nie wiemy.

To piosenka, która spadła mi prosto z nieba – mówi o premierowym nagraniu Flo. – Czasem, gdy występujesz na scenie, wchodzisz w swoisty stan uniesienia i ciężko później zejść na ziemię. O tym właśnie jest ten numer. O uczuciu, które cię rozdziera, o pędzie w górę, poza swoje granice, o tym, jak chcesz, żeby ktoś cię przytrzymał, nie pozwolił ci odlecieć, pomógł wrócić do bycia sobą. To niesamowite, iście niebiańskie a zarazem naznaczone samotnością uczucie.

Na singlu wydanym z okazji Record Store Day znajdzie się również nagranie „New York poem (for Polly)”. Tekst pochodzi z „Useless Magic”, pierwszej książki Florence, w której znalazły się teksty, rysunki, wiersze oraz wszystko, co pozwala wejrzeć w jej proces twórczy. „Useless Magic” ukaże się w Wielkiej Brytanii 5 lipca nakładem Fig Tree / Penguin.

Przypominamy, że grupa wystąpi w tym roku w Polsce. Florence + The Machine będą headlinerem drugiego dnia Orange Warsaw Festivalu. Grupa pojawi się na Służewcu 2 czerwca.

Polecane

Share This