Gitarzysta Bowiego na Gitarowym Rekordzie Świata 2021


2020.04.08

opublikował:

Gitarzysta Bowiego na Gitarowym Rekordzie Świata 2021

Światowej sławy wirtuoz gitary, Andy Timmons oraz Gerry Leonard, gitarzysta Davida Bowiego, zagrają 1 maja we Wrocławiu podczas Gitarowego Rekordu Świata 2021 – na Rynku i w ramach Koncertu Gwiazd. Oba występy przeniesione zostały z tego roku – 18. edycja największego w Europie święta gitary odbędzie się w całości online.

SPRAWDŹ TAKŻE: Massive Attack wsparło walkę z pandemią

Andy Timmons zasłynął jako gitarzysta pop-metalowego zespołu Danger Danger, który sprzedał ponad milion płyt na całym świecie. Dwa teledyski grupy plasowały się na pierwszym miejscu listy MTV. Formacja wydała również siedem studyjnych albumów, na których można usłyszeć utwory pełne mocnych gitarowych brzmień, ale też dźwięków bluesowych, a nawet bardziej popowych, inspirowanych twórczością The Beatles czy Elvisa Costello. Jako sesyjny gitarzysta Timmons gościł na albumie legendy perkusji – Simona Philippsa. Nagrał również krążek live z Oliwią Newton-John oraz dwa albumy Kipa Wingera, które odniosły międzynarodowy sukces. Miał przyjemność grać u boku swoich idoli, takich jak Steve Vai, Joe Satiriani, Eric Johnson, Steve Morse, Mike Stern, Ace Frehley, Ted Nugent i Pierre Bensusan, jak również obok swoich ulubionych gwiazd lat 60., takich jak Beach Boys, Lesley Gore czy Gordon Waller.

SPRAWDŹ TAKŻE: Kayah ujawniła artystę, który ją zauroczył

Gerry Leonard to postać niezwykle ważna dla historii muzyki rockowej. Występował i nagrywał z Davidem Bowie’em. Współpracował także z takimi artystami jak: Roger Waters, Suzanne Vega, Rufus Wainwright, Laurie Anderson, Duncan Sheik, Cyndi Lauper, Avril Lavigne i wielu innych. Gdy nie koncertuje ze światowymi gwiazdami, kieruje własnym projektem pod nazwą Spooky Ghost. We Wrocławiu zaprezentuje show „Bowie Stairman” – wraz z zespołem zabierze słuchaczy w muzyczną podróż przez wszystkie dekady twórczości Davida Bowiego. Usłyszymy największe hity artysty, m.in. „Rebel Rebel”, „China Girl”, „Let’s Dance”, „Young Americans”, „Ashes To Ashes” do „Life On Mars”.

SPRAWDŹ TAKŻE: Childish Gambino: ludzki kosmita, za którym trudno nadążyć

1 maja, jak co roku, gitarzyści spróbują stworzyć Największą Gitarową Orkiestrę Świata, ale tym razem online – „Hey Joe” oraz inne gitarowe hity grać będą w swoich domach, na balkonach, ogródkach, przy otwartych oknach lub w fotelach przed ekranem komputera. Przekażą sobie także znak Uni-Vibe (ang. Uniting Vibration of Music), który oznacza jednoczącą moc muzyki. Uni-Vibe to nowa idea – znak jedności i gest pozdrowienia, który w czasach epidemii może zastąpić podawanie ręki.

Transmisja z Wrocławia prowadzona będzie na stronie www.heyjoe.pl oraz na oficjalnych profilach Rekordu na Facebooku i YouTube. Organizatorzy zachęcają gitarzystów do dzielenia się – na kanałach socialowych – materiałami z przygotowań do imprezy. Najlepsze filmy wykorzystane zostaną w klipie z bicia Gitarowego Rekordu Świata 2020.

SPRAWDŹ TAKŻE: Gdzie diabeł nie może, tam Nergala pośle – recenzujemy nowy album Me And That Man

Jak przyłączyć się do Rekordu?

Wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Dopuszczalne są wszystkie rodzaje gitar, a także inne instrumenty strunowe – ukulele, mandoliny, banjo i bałałajki. 1 maja należy wysłać maila ze zgłoszeniem na adres gramy@heyjoe.pl. Karty uczestnictwa są do pobrania na oficjalnej stronie festiwalu. Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z otrzymaniem Certyfikatu Gitarzysty. Szczegółowe informacje znajdują się na www.heyjoe.pl w zakładce „Zagraj z nami”.

SPRAWDŹ TAKŻE: Premiera dokumentu o 20-letniej historii Coachelli już w tym tygodniu

W historii Gitarowego Rekordu Guinnessa tegoroczna edycja zaznaczona będzie jako „specjalna edycja online” – niezależnie od wyniku, w przyszłym roku do pobicia Rekordu nadal potrzebne będą minimum 7 424 gitary.

Więcej informacji na www.heyjoe.pl oraz www.facebook.com/GitarowyRekord

Polecane

Share This