Gitarzysta Rage Against The Machine łączy siły z wokalistą Imagine Dragons


2020.07.03

opublikował:

Gitarzysta Rage Against The Machine łączy siły z wokalistą Imagine Dragons

foto: P. Tarasewicz

Współzałożyciel Rage Against The Machine zaprezentował nowy utwór zatytułowany „Stand Up”. Artysta łączy w nim siły z Danem Reynoldsem z Imagine Dragons, aktywistką Sheą Diamond oraz producentem Sir Bobem Corneliuems Rifo znanym bardziej jako The Bloody Beetroots. Dochód ze sprzedaży singla zasili konta organizacji walczących z problemami rasizmu i nierówności obywateli.

„Stand Up” to bezkompromisowy protest song, którego autorzy głośno komentują obecną sytuację w Stanach. “When I call the police will they just kill me? / Will they just kill you? / When I call the police will they just protect me cause I’m white skinned too”? – słyszymy w tekście.

Wychowałem się w małym miasteczku Libertyville w Illinois. Kiedy byłem mały, ktoś powiesił pętlę od szubienicy na garażu mojej rodziny, od czasami słyszeliśmy słowo na „N”. 6 czerwca w tym samym mieście odbył się wiec Black Lives Matter i przemarsz, w którym wzięło udział ponad 1000 osób. Wygląda na to, że czasy się zmieniają – napisał przy okazji publikacji utworu Morello.

Sprawdź też: Machine Gun Kelly przerabia klasyk Rage Against The Machine

Polecane

Share This