Glaca zakończył realizację albumu My Riot


2011.02.25

opublikował:

Glaca zakończył realizację albumu My Riot

Nowy projekt leadera Sweet Noise, Glacy i młodego twórcy beatów, zwanego Hackerem, nosi nazwę My Riot. Muzycy właśnie ukończyli produkcję swojego debiutanckiego albumu. Ostatnim szlifem był mastering w słynnym studio Metropolis w Londynie gdzie mistrzowsko kompozycje wygładził sam John Davis (odpowiedzialny m.in. za mastery The Prodigy, U2, Sade, White Lies i wielu innych topowych wykonawców).

Pierwsze utwory na płytę powstały pomiędzy Los Angeles, gdzie przez ostatnie dwa lata Glaca pracował nad różnymi wyzwaniami muzycznymi, a Sopotem, rodzinnym miastem Hackera. Glaca wspomina: „Musiałem wrócić do kraju chcąc zrobić album dla polskiego słuchacza. Potrzebowałem inspiracji do pisania tekstów a ta płynie z ulic i serc ludzi właśnie stąd. Tylko tak umiem pisać rzeczy ważne, ponadczasowe… takie, których sam lubię słuchać

Do Hackera i Glacy dołączyli Diamond Hill/gt/, Zwierzak/gt/ i Szymon/dr/, którzy zasilają zespół jako skład koncertowy. Nowi muzycy nagrali swoje partie instrumentów w studio Toya w Łodzi, pod okiem Adama Toczki, który później razem z Glacą, zmiksował materiał w Studio Elektra w Warszawie.

Adam T. to polski bad boy, „hooligan” studyjny z własną osobowościa i wizją. Nie widzę dla niego żadnej konkurencji w tym kraju. Całkowicie poświęcony pracy, skupiony. Z nikim innym nie zamknąłbym się na dwa miesiace w studio i nie pracowałbym nad tak ważnym projektem jakim jest dla mnie My Riot.

Podczas masteringu John Davis szczerze zachwycił się miksem przywiezionym z Polski: „… dynamika na tej płycie to stara dobra szkoła Led Zeppelin…„, „… są fragmenty, które mają ostrze produkcji Lady GaGa czy Black Eyes Peas, w innych słychać The Cure…kolejne powalają ciężarem – co za poteżny mix…

Album zawiera 16 utworów, w kilku z nich usłyszymy gościnnie znanych  muzyków: m.in. Zbyszka Krzywańskiego z Republiki, Peję/SLU, Oriona z Behemotha czy Maję Konarską z Moonlight. Oprócz zaproszonych gwiazd na płycie My Riot pojawią się również debiutanci np. nadzieja polskiego undergroundu hip hopowego, protegowany Peji, Śliwa.

Album zostanie wydany przez wytwórnię EMI na wiosnę tego roku. Pierwszy singiel z utworem „Sen” już za parę tygodni będzie można usłyszeć w radiu. Trwają prace nad produkcją i realizacją teledysku do wspomnianego singla.

Tagi


Polecane

Share This