Glastonbury odwołane. Mamy oficjalny komunikat organizatorów


2020.03.18

opublikował:

Glastonbury odwołane. Mamy oficjalny komunikat organizatorów

fot. mat. pras.

Koronawirus zbiera coraz poważniejsze żniwo. UEFA poinformowała o odwołaniu zaplanowanych na ten rok Mistrzostw Europy w piłce nożnej, Liga Mistrzów i Liga Europy zostały wstrzymane do odwołania. Zagrożenie przekłada się również na rynek koncertowy. Goldenvoice przeniosło Coachellę na jesień. Niestety, brytyjskiego Glastonbury przenieść się nie da, dlatego organizatorzy poinformowali o odwołaniu tegorocznej, jubileuszowej edycji.

Oczywiście to nie jest działanie, które chcieliśmy podjąć z okazji 50. rocznicy. Ale po nowych rządowych ogłoszeniach w tym tygodniu – i w czasach tak niespotykanej niepewności – jest to teraz jedyna możliwa opcja – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Michaela i Emily Eavis.

Wśród gwiazd 50. Glastonbury Festivalu mieli znaleźć się m.in. Taylor Swift, Paul McCartney, Kendrick Lamar, Diana Ross, Anderson .Paak & The Free Nationals, Angel Olsen, Dua Lipa, Pet Shop Boys, Skunk Anansie, Editors, Dizzee Rascal, Caribou, Brittany Howard, Camila Cabello i wielu innych. Bilety zakupione na tegoroczną edycję zachowują ważność na 2021 rok.

Co z polskimi festiwalami? Organizatorzy na razie wierzą, że ich imprezy się odbędą. Alter Art zadeklarował w tym tygodniu, że na dziś Open’er się odbędzie. Glastonbury Festival zaplanowano na 24-28 czerwca, Open’er odbywa się w dniach 1-4 lipca. Problem w tym, że headlinerami obu imprez mieli być Taylor i Kendrick. Czy informacja o odwołaniu Glastonbury wpłynie na europejskie plany tych artystów? Zobaczymy.

Polecane

Share This