Gorillaz Sound System i The Hives na Openerze

Z radością pragniemy ogłosić, że kolejnymi zespołami, które wystąpią na Open’er Festival są: Gorillaz Sound System i The Hives.


2010.02.12

opublikował:

Gorillaz Sound System i The Hives na Openerze

Gorillaz Sound System

Gorillaz Sound System to projekt multimedialny będący dopełnieniem koncepcji założonej przez Damona Albarna i Jamiego Hewletta – kultowej rysunkowej grupy Gorillaz. Z połączenia talentów Albarna – m.in. lidera formacji Blur oraz Hewletta – rysownika i designera – powstał niezwykły wirtualny zespół, wokół którego artyści stworzyli własny świat muzyczny i graficzny. Oficjalnymi członkami Gorillaz są: wokalista 2D, basista Murdoc Niccals, gitarzystka Noodle i perkusista Russel Hobbs. Koncepcja zespołu dopracowana jest do najmniejszego szczegółu – od biografii, przez teledyski i filmy długometrażowe, aż po specjalną formułę przedstawiania swojej twórczości i kontaktów z publicznością.

Jak głosi oficjalna biografia:

„Dawno, dawno temu na Ziemi rządziła produkowana taśmowo muzyka pop i panował całkowity chaos. Z chaosu wynurzyli się Gorillaz – czwórka niezmordowanych bohaterów, których jedynym celem jest uratowanie wszystkich mieszkańców planety. Zaraz za nimi, niosąc torby z płytami i słuchawki pojawili się Gorillaz Sound System – jedyna ekipa, która potrafi rozkręcić dobrą imprezę łącząc muzykę i wizualizacje”.

 

W chwili obecnej działania 2D, Murdoca, Noodle i Russela wspiera Gorillaz Sound System w składzie: DJ Kofi – mistrz miksów audiowizualnych, Roland – 188 cm wzrostu, oczy niebieskie, pierwsza praca – sprzątacz toalet, Remi Kabaka – urodzony w chińskim Roku Szczura, trener głosu Russela oraz Pauli Stan Mck – prymus, właściciel funkowej fryzury, a przy okazji znakomity perkusista.

Zwykle mroczny Murdoc z ożywieniem mówi: „Jedyną rzeczą, która może rozbawić moich amigos oprócz mnie samego to Gorillaz Sound System. Wierzę im i w moim odczuciu to trochę tak, jak w przypadku papieża dającego błogosławieństwo swojej parafii. Tak czy inaczej, ja nie mógłbym grać, bo z moimi długimi paznokciami nie jestem w stanie wyjmować płyt z opakowań.”

The Hives

To najpopularniejszy przedstawiciel szwedzkiej sceny rockowej i kolejny na Open’erze zespół znany ze znakomitych i pełnych energii koncertów. Wokalista Pelle Almqvist to prawdziwy wulkan energii – podczas występów bez chwili wytchnienia przemierza scenę, znakomicie komunikując się z publicznością i zagrzewając ją do zabawy.

The Hives zadebiutowali w 1997 roku albumem „Barely Legal”. W 2000 roku wyszedł drugi album studyjny pt. „Veni Vidi Vicious” zawierający takie przeboje, jak chyba najbardziej znany hit The Hives „Hate To Say I Told You So”, czy „Main Offender”. Niezwykły potencjał zespołu został doceniony na Wyspach Brytyjskich rok później, gdy ukazała się płyta „Your New Favourite Band”, szybko docierając do pierwszej dziesiątki najlepiej sprzedających się albumów oraz kolejny raz potwierdzając niezwykły dar Alana McGee do odkrywania nowych talentów (to on wskazał Oasis i Primal Scream). Od tego momentu Brytyjczycy nie są w stanie oprzeć się ostrym, melodyjnym kompozycjom grupy. „Walk Idiot Walk” i „Two-Timing Touch And Broken Bones” z Tyrannosaurus Hives oraz “Tick Tick Boom” z “The Black and White Album” od pierwszych taktów porywają do zabawy.

Dzięki znakomitym występom i swojemu charakterowi, również przejawiającemu się sposobie bycia i ubierania się, The Hives zdobyli popularność w Stanach Zjednoczonych, gdzie świetnie wpisują się w nurt post-punkowego grania, choć nie przeszkodziło im to też we wspólnych nagraniach z gwiazdami hiphopu. Obecnie zespół pracuje nad swoim kolejnym albumem studyjnym, który ma się ukazać przed tegoroczną edycją Open’er Festival.

Do tej pory swój występ potwierdzili: Pearl Jam, Kasabian, Tinariwen i Mando Diao.

Polecane

Share This