Goth Trad po raz pierwszy w Polsce


2011.11.02

opublikował:

Goth Trad po raz pierwszy w Polsce

Świat dubstepu można podzielić na 3 części:

Europa- gdzie stolicą niskich częstotliwości jest zdecydowanie UK. To z stąd pochodzą największe produkcje które wpływają i inspirują pozostałe kraje. Mimo różnic stylowych oraz wprowadzanie tzw Flith, europejski dubstep w pojęciu globalnym pozostaje jednolity i obfity w ciepłe dźwięki.

USA – tu zdecydowanie rządzi West Coast. Producenci mieszają ciężkie brzmienia z hip hop, hardcore. W końcu z tego, w dużej mierze wywodzi się amerykański dubstep. Różnica w odbiorze muzyki jest znaczna. Dzięki współistnieniu USA z Europą, dochodzi do licznych, udanych kolaboracji, przez co możemy rozkoszować się dosłownie globalna muzyką.

Obszar na którym leży Japonia przez lata był poza światowymi wpływami dubstep. To pozwoliło na wypracowanie własnego, niepowtarzalnego klimatu. Tamtejsza muzyka jest znacznie cięższa od europejskiej. Nagrywają mocną, psychodeliczną elektronikę.

Przedstawiamy największego przedstawiciela japońskiej sceny: Goth Trad.

Artysta łączy rdzenną kulturę z elektroniką i bardzo wykręconymi dźwiękami. Podczas występów w Polsce zaprezentuje najnowszą płytę. Co ciekawe zagra live act. Wszystko wykona na swoim studyjnym sprzęcie.

Goth Trad wykorzystuje samplery, instrumenty klawiszowe, a nawet samodzielnie wykonane instrumenty. Pierwszy raz pojawił się na europejskiej scenie w 2001 roku występując na „Batofar”- imprezie organizowanej na łodzi we Francji. Zaczął nagrywać w 1998 roku, kilka lat później założył skład „REBEL FAMILIA” z Takeshi „HEAVY” Akimoto. W 2003 wydał pierwszy solowy album „goth-TRAD I”. Po premierze wystąpił na kilku koncertach w Francji. W 2005 wydał drugi album. Tego samego roku wystąpił na „KOREA-JAPAN Road Club Festival 2005” w ramach Japońsko-Koreańskiego Roku Przyjaźni. Po powrocie z Korei, wydał 3 solowy album „Floor Mad Raver to Dance”. Trasa promocyjna odbyła się w kilku europejskich miastach, w tym: w Berlinie , Paryżu, Metz, Londynie.

Artysta jest zaliczany do największych przedstawicieli dubstep na świecie. W Polsce wystąpi w ramach europejskiej trasy, promującej jego najnowszą płytę.

18.11.2011 Goth Trad COOKIE MONSTA[UK] / SFINKS700 – Sopot

19.11.2011 Goth Trad Emika[Cz] / Oko Miasta – Katowice

Polecane

Share This