Granie Na Żywo – Bajzel w Krakowie już dziś


2012.01.02

opublikował:

Granie Na Żywo – Bajzel w Krakowie już dziś

Data: 02.01.2012

Miejsce: Hard Rock Cafe Kraków, Plac Mariacki 9

Start: 20:00

Wstęp wolny

Bajzel to niespokojny, artystyczny duch, który sam komponuje, pisze teksty i nagrywa wszystkie dźwięki. Przy pomocy zapętlania sampli perkusyjnych, gitar granych oraz wokali śpiewanych przez niego na żywo tworzy muzykę do złudzenia brzmiącą jak kilkuosobowa formacja. Jego charyzmatyczne występy przysporzyły mu sporo fanów w całej Polsce. Muzyk ma na swoim koncie trzy świetnie przyjęte płyty.

Jego ostatnie dzieło pt. „Mała Wulgaria” jest kontrą do poprzedniego krążka pt. „Miłośnij”. Na „Miłośnij” znajdziemy dojrzałe, osobiste i przemyślane kompozycję, natomiast na nowszej płycie – niestandardowe zestawienia różnorodnych styli oraz zadziorne teksty będące opisem świata z zakrapianym, ciętym dowcipem. Zarówno na płytach, jak i na koncertach można dostrzec, że Bajzel to nic innego jak starannie zaplanowany, zwariowany i niekontrolowany chaos.

Bajzel zagrał już ponad 200 koncertów w kraju i za granicą. Towarzyszył też na trasach różnych zespołów: Lao Che, Pogodno, Kasia Nosowska, Baaba, Tymon&Transistors. Występował na festiwalach takich jak Opener, Off-Festiwal czy SXSW w Austin (USA). Klip do piosenki „Window” promujący pierwszy album artysty pt. „Bajzel”, który został zrealizowany w San Francisco, otrzymał nagrodę na Yach Film Festiwal 2008 za najlepszą reżyserię. Piosenka „Window” znalazła się również na składance amerykańskiej edycji Woodstock Film Festival 2008. W 2010 roku klip do piosenki „Nie Znikaj” został uhonorowany nagrodą Grand Prix na festiwalu Yach Film 2010. Piosenki Bajzla można usłyszeć również na polskich składankach takich jak „We Are From Poland Vol.2”, „AlternativePop Vol.1” czy „OffSesje 1” (nagranej w studiu radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej).

Tagi


Polecane

Share This