Granie Na Żywo powraca


2011.11.27

opublikował:

Granie Na Żywo powraca

Cykl Granie Na Żywo powraca! Tym razem gramy w każdy poniedziałek, w dwóch miastach naraz – o 20:00 w Krakowie i o 21:00 w Warszawie. Podczas pierwszej imprezy – już 28 listopada – zagrają Kukiz i Piersi (Kraków) oraz Wojtek Pilichowski & Bruk Braders (Warszawa).

Kukiz i Piersi to zespół, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Kto z nas nie zna repertuaru Pierwszych Buntowników PRL?

Początki były takie – Jarocin ’84: Paweł Kukiz i Jezioro (pierwszy gitarzysta Piersi) znaleźli w JOK-u śpiewnik z wierszami socrealistycznymi i postanowili do kilku z nich dopisać melodie. Zdobyli jedną z pierwszych nagród! Od tamtej pory zespół wydał 7 płyt: „Piersi”, „My już są Amerykany”, „Live ྙ”, „Powrót do raju”, „Raj na ziemi”, „Pieśni ojczyźniane”, „Piracka Płyta”.

Obecny skład grupy tworzą: Paweł „Giorgio” Kukiz – śpiew, Marek „Mały” Kryjom – śpiew, gitara elektryczna, instrumenty klawiszowe, Zbigniew „Dziadek” Moździerski – gitara basowa, Wojciech „Amores” Cieślak – gitara elektryczna, Krzysztof „Alladyn” Imiołczyk – instrumenty klawiszowe, Marcin „Manio” Papior – instrumenty perkusyjne.

Podczas koncertów Kukiza i Piersi wykonywane są piosenki z większości projektów muzycznych Pawła Kukiza, i chociaż utwory takie jak „Skóra”, „O Nic Nie Pytaj”, „Rowerek”, czy „Całuj Mnie” to już klasyka, nadal aktualne pozostaje ich uniwersalne przesłanie.
Koncert: Kukiz i Piersi

Miejsce: Hard Rock Cafe Kraków, Plac Mariacki 9

Start: 20:00

Wstęp: 35 zł (przedsprzedaż) / 50 zł (w dniu koncertu)

Wojtek Pilichowski pracuje jako muzyk od 1992 roku. Pierwszą solową płytę nagrał w 1994 roku. Do tej pory wydał ich osiem  (nakład wszystkich przekroczył 80.000 egzemplarzy) oraz cztery szkoły gry na gitarze basowej. Ostatni solowy, koncertowy album ukazał się zarówno w wersji audio, jak i DVD.

Jako muzyk sesyjny nagrał ponad 120 albumów, z czego większość z największymi gwiazdami polskiej sceny – w sumie kilka milionów nośników i kilka tysięcy koncertów.

 

Wojtek jest także uznanym wykładowcą gitary basowej prowadzącym najbardziej prestiżowe warsztaty w Polsce. Pilichowski był trzykrotnie nominowany do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej. Przez czytelników magazynu „Gitara i Bas” siedmiokrotnie wybrany najlepszym polskim basistą, czterokrotny laureat nagrody Play Box – przyznawanej przez Polskie Rozgłośnie Radiowe.

Od 2005 roku gości na festiwalach: Euro Bass Day (Włochy), European Bass Day (Niemcy), UK Bass Day, Bass Player Live (USA). Aktualnie działa w pięciu składach: Pilichowski Band, PiR2, Jan Bo, Rock Loves Chopin, Music Master: Chopin oraz Cichoński – Pilichowski Quartet.

W marcu 2010 roku ukazała się nowa, studyjna płyta Wojtka pod tytułem :”Fair of Noise”. Jest to jego dziewiąty, solowy album. Ukazaniu się płyty towarzyszyła trasa koncertowa obejmująca ok. 50 koncertów w całym kraju. W marcu 2011 roku odbyła się premiera koncertowej płyty Wojtka – jest to rejestracja koncertu, który odbył się w studio im. Agnieszki Osieckiej Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Bruk Braders to grupa 3 beatboxerów związanych z Bruk Festivalem. W skład zespołu wchodzą światowi mistrzowie tworzenia muzyki bez udziału instrumentów: niekwestionowany autorytet na polskiej scenie – Blady Kris, wicemistrz świata z Belgii – Roxorlopps oraz Dharni – mistrz Azji z Singapuru. Występy Bruk Braders są niezwykle żywiołowe, oryginalne i zaskakujące. szeroka publiczność miała okazję poznać formację podczas finału II edycji programu „Must Be The Music”.

Koncert: Wojtek Pilichowski & Bruk Braders

Miejsce: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59

Start: 21:00

Wstęp: 27 zł (przedsprzedaż) / 38 zł (w dniu koncertu)

Polecane

Share This