Granie Na Żywo w poniedziałek


2012.04.30

opublikował:

Granie Na Żywo w poniedziałek

Podczas ostatnich koncertów wiosennej odsłony cyklu Granie Na Żywo w Hard Rock Cafe Kraków zagra akustyczny duet – Piotr oraz Wojciech Cugowscy, zaś w Hard Rock Cafe Warsaw materiał z nadchodzącego albumu zaprezentuje formacja Chassis. 

Koncert: Bracia Piotr i Wojciech Cugowscy Akustycznie

Miejsce: Hard Rock Cafe Kraków, Plac Mariacki 9

Data: 30.04.2012

Start: 20:00

Wstęp: 35 zł (przedsprzedaż) / 45 zł (w dniu koncertu)

Zespół Bracia ma na swoim koncie kilka wydawnictw muzycznych: 4 single, mini album oraz trzy płyty długogrające: „Fobrock” (lipiec 2005), „Zapamiętaj” (grudzień 2009) oraz „Tribute to Queen” (październik 2008) z największymi hitami legendy brytyjskiego rocka w wykonaniu Braci.

W ciągu 10 lat istnienia na scenie muzycznej grupa osiągnęła wiele znaczących sukcesów, tj. wygrana na opolskich Debiutach w 2002 r. za piosenkę „Nie jestem inny”, wszystkie możliwe nagrody na Top-Trendy 2007 w Sopocie za utwór ”Jeszcze raz”, czy drugie miejsce na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu za tą samą kompozycję.

Bracia od momentu powstania są w nieustającej trasie. Panowie koncertowali nie tylko w Polsce, ale i za granicą – w państwach takich jak Portugalia, Niemcy, Hiszpania, Francja i USA. Muzycy mieli okazję współpracować także z największymi światowymi gwiazdami tj. Jon Lord, Garou, Billy Sheehan, Bobby Jarzombek oraz Kurt Nilsen.

Koncert: Chassis

Miejsce: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59

Start: 21:00

Data: 30.04.2012

Wstęp: 15 zł (przedsprzedaż) / 25 zł (w dniu koncertu)

Dla pierwszych 100 osób, które zakupią bilet w dniu koncertu w klubie pierwsza płyta Chassis pt. „wHywerolL” w prezencie!

Chassis to rockowo-metalowy zespół, który powstał pod koniec 1999 roku w Gdańsku. Grupa zagrała ponad 200 koncertów w klubach całej Polski, na festiwalach i przeglądach. Chassis obecny był na antenach stacji radiowych i TV. Formacja zagrała 4 trasy koncertowe (wHywerolL tour 2005, Rock Connection Tour 2005, Music Summer Box Tour 2006 , MTV Rockuje Tour 2008).

W 2004 roku dzięki piosence pt. „There’s a place” Chassis osiągnął drugie miejsce w podsumowaniu rocznym listy przebojów Radia Gdańsk. W 2005 roku ukazała się debiutancka płyta zatytułowana „wHywerolL”, promowana singlem „My Way”, do którego nakręcono również teledysk.

W listopadzie 2010 oraz październiku 2011 grupa Chassis uświetniła swoimi występami, VIII oraz IX edycję Pucharu Świata Zawodowców w Armwrestlingu – Nemiroff World Cup. Dodatkowo zespół  skomponował oficjalny hymn Profesjonalnej Ligi Armwrestlingu. Dodatkowo w 2011 roku zespół skomponował kolejny dżingiel jako oficjalną muzyczną wizytówkę wydarzenia. W Maju 2011 Chassis stanął w szranki muzycznej rywalizacji z blisko czterystoma innymi polskimi wykonawcami w ramach Antyfest 2011 – przeglądu organizowanego przez Antyradio.  Drugie miejsce i specjalne wyróżnienie wywalczone w tym konkursie zaowocowało występem Chassis na warszawskiej odsłonie festiwalu Sonisphere 2011, u boku takich sław jak m.in. Mastodon, Motorhead czy Iron Maiden.

Muzyka grana przez zespół to wypadkowa rocka i metalu, charakteryzująca się niskim brzmieniem gitar oraz melodyjnym wokalem w odpowiednich momentach przybierającym drapieżny charakter. W 2010 roku do Chassis dołączył nowy perkusista – Karol Skrzyński, znany z takich grup jak Crew Golden Life czy Sweet Noise.

Prace nad materiałem na drugi album mają się ku końcowi, pozostały tylko miksy, które zespół zamierza zrobić w studio 4dsounds w Londynie.

Skład grupy tworzą: Michał Gabryelczyk (wokal), Mateusz „Matrix” Rybicki (gitara, drugi wokal), Maciej „Koniu” Kończak (gitara), Piotr „Piooro” Piórkowski (gitara basowa) oraz Karol Skrzyński (perkusja).

Więcej informacji na http://www.granienazywo.pl.Koncerty tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich. W lokalach Hard Rock Cafe obowiązuje zakaz palenia tytoniu.

Polecane

Share This