Grimes w nowym singlu Janelle Monae (wideo)


2018.04.11

opublikował:

Grimes w nowym singlu Janelle Monae (wideo)

foto: kadr z wideo

„PYNK”- taki tytuł nosi trzeci singiel z planowanej na 27 kwietnia płyty Janelle Monáe pt.: ”Dirty Computer”. W kawałku gościnnie udzieliła się Grimes. To rewanż za udział Janelle w „Venus Fly” z płyty Grimes „Art Angels”.

Monáe wyznała, że przez znaczną część swojej kariery czuła się tak, jakby żyła lata świetlne od czasu rzeczywistego, a tematy cyborgów i afrofuturyzmów mocno ugrzęzły w jej muzyce. 30-sekundowy trailer towarzyszący „Dirty Computer” jest jej wizją ciemnej przyszłości, która nie wydaje się być odległą rzeczywistością ze względu na zmiany w administracji, które zaszły od premiery „The Electric Lady” w 2013 roku. Janelle zawsze używała swojej muzyki jako formy aktywizmu i „Dirty Computer” nie wyłamuje się z tego trendu.

Minęło pięć lat odkąd Janelle Monáe wydała swój ostatni album zatytułowany „Electric Lady”. Najnowszy krążek artystki, podobnie jak jej dwa poprzednie albumy, to podróż do futurystycznej krainy wykreowanej przez Monáe. W zeszłym miesiącu artystka opublikowała dwie piosenki: „Make Me Feel” i „Django Jane”, które były jej próbami zjednoczenia kobiet w czasach, gdy są one siłami stojącymi za inicjatywą „Time’s Up” i ruchami takimi jak „Black Lives Matter”.

Polecane

Share This