„Halo tu Ziemia” – nowy klip Natalii Kukulskiej


2017.10.11

opublikował:

„Halo tu Ziemia” – nowy klip Natalii Kukulskiej

foto: Zuza Krajewska

W sieci pojawił się klip do tytułowego utworu z najnowszej płyty Natalii Kukulskiej „Halo tu Ziemia”. Całość jest utrzymana w formie fabularnej opowieści, opartej na indywidualnych, równoległych historiach bohaterów. Przedstawia ich na życiowym zakręcie. Widzimy ich samotność, poszukiwania, dążenia, próby kontaktu z wyższą mocą. Zaproszenie do udziału w tym obrazie przyjęła wybitna, polska aktorka – Kinga Preis. Za reżyserię odpowiadają Ewa Radzewicz i Adam Romanowski, z którymi Natalia współpracowała również przy teledysku do swojego poprzedniego singla „Kobieta”.

„Halo tu Ziemia” to nowoczesna i odważna w brzmieniach kompozycja, która stworzona została przez Natalię w kolektywie z Michałem Dąbrówką, Archiem Shevskym i Marcinem Górnym. Natalia napisała również tekst, o którym sama mówi: – Chcesz rozśmieszyć Pana Boga, opowiedz mu o swoich planach. W dużym skrócie o tym jest ta piosenka. Czy przypadkiem nie jesteśmy pionkiem w rękach stwórcy? Czy umiemy korzystać z naszej wolności? Może to dla nas zbawienne, że nie wszystko jest w naszych rękach i nie mamy na wszystko wpływu? Ale kto za tym stoi? “ Halo tu ziemia, kto nade mną ma moc? Halo tu Ziemia, chyba bawi go to”. Tyle wiemy o kosmosie, ale nie odpowiemy definitywnie na najważniejsze pytania. “Nowych połączeń brak”. Tam rozgrywa się coś, o czym nie mamy pojęcia, a u nas znajoma doczesność, nad którą próbujemy bezskutecznie jeszcze zapanować – “Tam niebo, tu ziemia”(…). Uwielbiam w niej brudne, żywe bębny, wyczynowy arpeggiator i pijanego Norda.

Album „Halo tu Ziemia” to zbiór oryginalnych i nieszablonowych utworów, często wyrywających się z przewidywalnych form produkcyjnych. Czuć dojrzałą kreację i zabawę dźwiękiem, a zarazem wszystkie eksperymenty brzmieniowe są jedynie przyprawą do przekazu treści. Analogowe, mięsiste brzmienia syntezatorów i żywa, dynamiczna perkusja a do tego charakterystyczny, coraz mniej uładzony, chropowaty wokal Natalii to zupełnie nowa, progresywna odsłona Artystki. Trzonem tej płyty są kompozycje i teksty, których oryginalność nie zostawia słuchacza obojętnym. W warstwie lirycznej bywa dowcipnie, nawet autoironicznie,ale nie brakuje powagi i refleksji.

Natalia Kukulska, wczorajszym koncertem w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, rozpoczęła trasę koncertową promującą album „Halo tu Ziemia”. Poniżej większość dat i miast, które odwiedzi wokalistka wraz z muzykami.

15.10 – Włocławek, CK Browar B
18.10 – Lublin, Klub 30
19.10 – Biłgoraj, Biłgorajskie Centrum Kultury
20.10 – Rzeszów, Lukr
21.10 – Przemyśl, Centrum Kulturalne
25.10 – Warszawa, Miłość
27.10 – Sosnowiec, Sala Widowiskowo-Koncertowa Muza
10.11 – Kołobrzeg, Regionalne Centrum Kultury
01.12 – Łódź, Wytwórnia
08.12 – Kielce, Wojewódzki Dom Kultury

 

Polecane

Share This