Hammerfall – legenda power metalu w Polsce


2011.07.08

opublikował:

Hammerfall – legenda power metalu w Polsce

Agencja Go Ahead oraz PW Events zapraszają na jedyny w Polsce koncert legendy power-metalu, szwedzkiej formacji Hammerfall. Hammerfall zawita do Polski w ramach trasy koncertowej “European Outbreak 2011” promującej najnowsze wydawnictwo – płytę „Infected”. Jest to już ósmy studyjny album zespołu, który tym razem wyprodukował James Michael znany ze współpracy m.in. z Mötley Crüe, Scorpions czy Meat Loaf.

W Europie płyta ukazała się 20 maja zdobywając pozytywne opinie krytyków muzycznych.

Koncert odbędzie się 15 listopada w warszawskiej Stodole o godz. 20:00.

 

HammerFall – szwedzka formacja power metalowa, założona w 1993 roku w Goeteborgu. Twórcami grupy byli: Oscar Dronjak (ex-Ceremonial Oath) i Jesper Strömblad (In Flames), a pierwszy skład uzupełnili: Niklas Sundin (Dark Tranquillity), Johann Larsson (ex-In Flames) i Mikael Stann (Dark Tranquillity).

Debiutancki album grupy zatytułowany Glory To The Brave nagrany dla holenderskiej wytwórni Vic Records ukazała się w roku 1997. Wydawnictwo utrzymywało się m.in. na niemieckiej liście Top 100 przez ponad dwa miesiące, a magazyn „Rock Hard” obwołał go albumem roku. Już wtedy niemiecka firma płytowa Nuclear Blast podjęła kroki i ostatecznie przejęła licencję na ten album od Holendrów, oferując HammerFall kontrakt na 4 kolejne płyty.

W rok później ukazał się kolejny album zatytułowany Legacy of Kings (rok 1998) spotkał się on z równie pozytywnymi reakcjami jak poprzednia płyta.

Na następnym wydawnictwie muzycy zaprezentowali muzykę heavymetalową w klasycznej formie, lecz i Renegade (rok 2000) cieszyło się wysokim uznaniem. Kolejna trasa koncertowa objęła również Polskę, a grupa potwierdziła swoją mocną pozycję na metalowej scenie.

Singel Hearts on Fire poprzedzający uznaną przez wielu za najlepszą płytę zespołu Crimson Thunder (rok 2002) otworzył nowy kierunek w rozwoju grupy, którym chętnie podążyli nagrywając Chapter V: Unbent, Unbowed, Unbroken (rok 2005), znacznie gorzej przyjęty jednak przez krytyków.

W kolejnym roku ukazała się płyta „Threshold”. Osiągnęła ona z kolei czołową pozycję na szwedzkich listach przebojów i znacznie lepsze recenzje fanów i dziennikarzy. Kolejna, siódma studyjna płyta zespołu zatytułowana „No Sacrifice, No Victory” pojawiła się w sklepach z końcem lutego 2009 roku.

Dwa lata później, w maju 2011 roku, do sprzedaży tafił, ósmy w dyskografii zespołu, album „Infected”. Tym razem nastąpiła zmiana producenta, po dziesięciu latach Hammerfall zrezygnował bowiem z usług Charliego Bauerfeinda. Podstawowe ścieżki nagrano we własnym studiu, by następnie zespół mógł przenieść się do Nashville w stanie Tennessee, gdzie resztą zajął się uznany producent James Michael.

 

W ciągu 15 lat istnienia, podczas licznych tras koncertowych i festiwali, grupa wystąpiła u boku czołowych zespołów heavymetalowych świata, m.in. Iron Maiden, Slayer, Twisted Sister, U.D.O., Stratovarius, Gamma Ray, Alice Cooper, Rammstein, Deep Purple, Dream Theater, Saxon i Dio.

HAMMERFALL goście

15.11 20:00 Stodoła / WARSZAWA

bilety: 95/110 pln

do nabycia: ticketpro.pl, pwevents.pl, klub Stodoła

Bilety w cenie 95pln w przedsprzedaży i 110pln w dniu koncerty dostępne w ticketpro.pl, Stodoła, pwevents.pl.

Polecane

Share This