Harlem Gospel Choir w Polsce


2009.11.06

opublikował:

Harlem Gospel Choir w Polsce

Alleluja! Anioły z Harlemu znów w Polsce! Najbardziej utalentowani śpiewacy z Nowego Jorku ruszają w kolejne tournée z nowym repertuarem, który powstał ku czci Króla Popu – Michaela Jacksona. Tegoroczne występy będą więc wyjątkowe – po raz pierwszy będziemy mieli okazję, usłyszeć największe hity niezapomnianej gwiazdy pop Michaela Jacksona w gospelowych aranżacjach. Nie da się opowiedzieć jak brzmią Thriller, Dangerous, Smooth Criminal, czy We Are The World w wykonaniu wspaniałego chóru gospel – to trzeba usłyszeć na żywo.

Dobra informacja dla tych wszystkich, którzy spóźnili się z zakupem biletów. W związku z wielkim zainteresowaniem polskiej publiczności występami Harlem Gospel Choir, artyści zgodzili się zwiększyć liczbę występów w naszym kraju. Dodatkowy koncert odbędzie się 18 grudnia o godz. 17.30 w Teatrze Rozrywki w Chorzowie!

Od samego początku istnienia Harlem Gospel Choir wzbudza w publiczności same pozytywne emocje. Ich muzyka przepełniona jest miłością do świata i ludzi, ponieważ kierują się słowami Martina Luthera Kinga jednoczmy ludzi i obdarowujmy ich. Na ich występach sale zapełniają się po brzegi, a popularni artyści tacy jak Diana Ross, Lauryn Hill, Stevie Wonder, czy Mary J. Blige chętnie występują w ich towarzystwie. Jest to jedyny chór mający własne święto – w uznaniu jego działalności artystycznej, mer Nowego Jorku, Michael R. Bloomberg, ogłosił dzień 15 stycznia dniem Harlem Gospel Choir.

Założycielem Harlem Gospel Choir jest Allen Bailey, ceniony i doświadczony manager i producent R&B, który pracował z Lionelem Richie & The Commodores, Prince`em czy Michaelem Jacksonem. Właśnie współpraca z Jacksonem była inspiracją dla menagera zespołu do stworzenia tej wyśmienitej trasy koncertowej. Występy w hołdzie Królowi Popu odbywają się w ramach ogólnoświatowej trasy koncertowej. To zapadające w pamięć, niesamowite przedstawienie mieli okazję podziwiać już obywatele USA i Kanady. Dla polskiej publiczności chór przygotował doskonałą aranżację największych hitów Michaela Jacksona, a także tradycyjne i nowoczesne utwory gospelowe, jazzowe i bluesowe tak wielkich gwiazd jak Billie Holliday, Louis Armstrong, Ella Fitzgerald, Dizzy Gillespie czy Stevie Wonder. Koncert na pewno będzie wielkim przeżyciem zarówno dla fanów Michaela Jacksona, jak i dla miłośników muzyki gospel.

Pasja i miłość artystów z Harlem Gospel Choir do muzyki elektryzują. Żaden widz, nawet ten najbardziej uparty, nie zdoła wysiedzieć w fotelu podczas występu. Prędzej, czy później zacznie tańczyć, klaskać i śpiewać. Chór Harlem Gospel sprawia, że każdy może poczuć w sobie czarną duszę gospel. Muzycy przekazują ze sceny mnóstwo nadziei, energii i dobroci, ich magnetycznym głosom nie sposób się oprzeć.

Chór sięga do korzeni muzyki gospel – matki jazzu i bluesa, ubarwiając ją popisami solowymi, które przyprawiają widzów o gęsią skórkę. W swoim repertuarze łączy stare pieśni gospel ze współczesną czarną muzyką R&B i własnymi utworami. W ich brzmieniu słychać jazzowe i bluesowe rytmy oraz muzyczne aluzje do twórczości takich legend, jak Billie Holiday czy Louis Armstrong.

To już kolejna trasa koncertowa HGC po Polsce. Artyści byli tak zachwyceni wcześniejszymi występami w naszym kraju, że z wielkim entuzjazmem zgodzili się do nas powrócić. Polskie gwiazdy takie jak Natalia Kukulska, zespół Sistars, czy Mieczysław Szcześniak mieli okazję towarzyszyć chórowi na scenie i zgodnie stwierdzali, że takich przeżyć doświadczyli po raz pierwszy w karierze. Tym razem przeżyć i wzruszeń będzie o wiele więcej, a to za sprawą utworów, które wszyscy znamy i kochamy, które na stałe zapisały się na kartach historii muzyki pop, z których inspiracje czerpie wielu artystów – wielkich hitów Króla Pop – Michaela Jacksona.

Dotychczas zaplanowane koncerty:

17.12 – Wrocław, Centrum Sztuki Impart

18.12 – Chorzów, Teatr Rozrywki

19.12 – Łódź, Klub Wytwórnia

20.12 – Warszawa, Sala Kongresowa

Polecane

Share This