Headliner i trójka innych – kolejne open`erowe ogłoszenia


2015.03.15

opublikował:

Headliner i trójka innych – kolejne open`erowe ogłoszenia

Tradycyjnie już w czwartkowy wieczór na antenie radiowej Trójki poznaliśmy kilkoro artystów, którzy wystąpią na tegorocznym Open`er Festivalu. Tym razem Mikołaj Ziółkowski ujawnił w prowadzonym przez Agnieszkę Szydłowską Programie Alternatywnym cztery nazwy. Poznaliśmy m.in.

W piątek na głównej scenie festiwalu wystąpi grupa The Vaccines. Brytyjczycy mają w planach wydać w tym roku swój trzeci album. Wydawnictwo otrzymało tytuł „English Graffiti”, póki co poznaliśmy pierwszy singiel w postaci kawałka „Handsome”. Nie wiadomo, czy płyta trafi do sklepów przed Open`erem.

Kolejnym ogłoszonym artystą jest polska formacja Nervy, w skład której wchodzą Igor Boxx, Agim Dżeljilji oraz Jan Młynarski. Grupa wystąpi na Alter Stage. Nervy przyjadą do Gdyni z materiałem z debiutanckiego albumu „Nervy”.

Kaytranada – jedna z najciekawszych i najbardziej kreatywnych postaci nowej elektroniki wystąpi na Open’erze 4 lipca. Kanadyjski producent i DJ także zaprezentuje się na Alter Stage.

Na koniec gwiazda – Disclosure. Brytyjczycy zamkną występy na głównej scenie czwartego, ostatniego dnia Open`era. Mikołaj Ziółkowski przyznał, że mający na koncie zaledwie jeden album („Settle” z 2013 roku) duet Disclosure jest dziś w stanie udźwignąć miano headlinera dużego festiwalu.

Wśród ogłoszonych wcześniej artystów znaleźli się: D`Angelo, ASAP Rocky, Father John Misty, Die Antwoord, The Prodigy, Years & Years, Natalia Przybysz, Curly Heads, Julia Marcell, Domowe Melodie, Fisz Emade Tworzywo, Faithless, Major Lazer, Modest Mouse, Django Django, Of Monsters and Men, Refused, Kendrick Lamar, Chet Faker, Thurson Moore. Kasabian, Eagles of Death Metal, Jose Gonzalez, Flume, Tom Odell, Swans, The Dumplings, Hozier, St. Vincent, Alt-J i Jonny Greenwood, gitarzysta Radiohead. Muzyk przyjedzie do Polski z The London Contemporary Orchestra.

Open`er Festival 2015 odbędzie się w dniach 1-4 lipca na terenie Lotniska Gdynia-Kosakowo.

Polecane

Share This