HELP Maciek w Rzeszowie!

Wśród gwiazd reaktywująca się na jeden koncert, legendarna formacja RSC!


2012.02.24

opublikował:

HELP Maciek w Rzeszowie!

25 lutego 2012 r. w rzeszowskim klubie „Pod Palmą” o godz. 19.00 odbędzie się koncert charytatywny dla ciężko chorego muzyka Macieja Miernika, zmagającego się z nowotworem układu krwiotwórczego (szpiczak mnogi).

Jest to kolejna edycja koncertu pod nazwą HELP MACIEK. Pierwszy koncert odbył się w Rzeszowie we wrześniu 2011 r. w klubie „Od Zmierzchu do Świtu”, w którym wystąpiło 10 rzeszowskich zespołów. Drugi, z kolei, 15 października 2011r. w warszawskim klubie „Stodoła”, w którym zagrały gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Robert Gawliński z Wilkami, Paweł Kukiz z Zespołem Piersi, Aya RL, Made In Poland, Variete, Róże Europy, Lady Pank, Stirwater, Ramona Rey, Sztyk, Eldo, Aurora, i inni.

W Rzeszowie dla Maćka zagrają: Maciej Maleńczuk, Made in Poland, Wańka Wstańka, 1984, KSU, Aurora, oraz legendarny zespół RSC, który specjalnie reaktywuje swoją działalność z tej okazji.


O Maćku:

Muzyk, basista, kompozytor, realizator nagrań, producent, znany m.in. z grup Index, Aurora, Noah-Noah, Restrykcja, Reflection, Flashback, 1984 Maciek Miernik jest ciężko chory. Zmaga się z nowotworem układu krwiotwórczego (szpiczak mnogi, wyniszczający kości). To stało się bardzo nagle. Maciek jest po ciężkiej operacji kręgosłupa. Wstawiono mu pięć tytanowych implantów.

Konieczny będzie zrobić przeszczep szpiku. Są też przerzuty do żebra i biodra. Maciek jest już chemioterapii, gdyż na naświetlania było już za późno.

Z relacji przyjaciół Maćka wynika, że wyprzedał już całe swoje studio muzyczne. Nakłady na leczenie są bardzo wysokie. Od kilku lat jest ustatkowanym mężem Ady, a od trzech i pół roku jest szczęśliwym tatą ślicznej Lenki, dla której jest gotów walczyć z tym choróbskiem z całych sił.

Wszyscy, którzy spotkali go na swojej drodze wiedzą, jakim jest wspaniałym człowiekiem. Od 20 lat mieszka i tworzy w Nowym Jorku i prawie zawsze goszczą u niego przyjaciele, znajomi i nieznajomi z Polski, którym nigdy nie odmówił pomocy. Teraz on się znalazł w trudnej sytuacji.

Dotychczasowe koncerty charytatywne na rzecz Maćka oraz uruchomiony specjalny numer konta i akcja SMS przyniosły już kilkadziesiąt tysięcy złotych, niestety, wciąż brakuje środków na sfinansowanie całego leczenia.

Patronat Honorowy nad koncertem sprawuje Marszałek Województwa Podkarpackiego i Prezydent Miasta Rzeszowa.

Jeszcze ważna informacja: wciąż można wysyłać sms-y dla Maćka: 7248 dopisek Help Maciek (koszt 2,46 zł z VAT).
Polecane