Herbie Hancock – w lipcu premiera autobiografii i koncert w Polsce

Książka ukaże się nakładem wydawnictwa SQN.


2015.06.26

opublikował:

Herbie Hancock – w lipcu premiera autobiografii i koncert w Polsce

21 lipca w centrum kongresowym ICE Kraków wystąpi Herbie Hancock, amerykańska legenda muzyki jazzowej. Kilka dni wcześniej – 15 lipca – do sklepów trafi autobiografia artysty napisana przy współudziale Lisy Dickley.

Książka trafi do sprzedaży nakładem wydawnictwa SQN. Oto opis autobiografii przygotowany przez wydawcę:

Historia Herbiego Hancocka, złotego dziecka jazzu, wiedzie od trudnych początków w purytańskiej Ameryce, przez pracę w Kwintecie Milesa Davisa, po innowacje, które wprowadzał jako lider własnego przełomowego Sekstetu. Hancock współpracował z niemal wszystkimi wielkimi współczesnymi muzykami: Joni Mitchell, Christiną Aguilerą, Steviem Wonderem, Stingiem czy Carlosem Santaną. Miał olbrzymi wpływ na kształtowanie się zarówno akustycznego, jak i elektrycznego jazzu, R&B i hip-hopu. Pasja, geniusz i pragnienie odkrywania kolejnych gatunków muzycznych przyniosły mu czternaście nagród Grammy i Oscara.

Herbie Hancock po raz pierwszy tak szczegółowo opowiada o swoim życiu i niezwykłej karierze. Zdradza swoje muzyczne fascynacje, przytacza nieznane wcześniej, często szokujące historie zza kulis showbiznesu, mówi o swoim wieloletnim małżeństwie, problemach z narkotykami i rasizmem,  a także inspiracjach buddyzmem. Jego autobiografia to nie tylko bezcenny wkład w literaturę jazzową, ale także pozycja, którą powinni przeczytać wszyscy fani artysty i miłośnicy muzyki.

Polecane