Hidden Orchestra „Archipelago”


2012.10.18

opublikował:

Hidden Orchestra „Archipelago”

Po świetnie przyjętym debiutanckim „Night Walks“ Hidden Orchestra powraca z nowym materiałem! Ich unikalna twórczość, zawierająca w sobie to, co najlepsze w nowych brzmieniach i jazzie zatacza coraz szersze kręgi, zdobywając uznanie publiczności takich projektów jak The Cinematic Orchestra, Portishead czy Bonobo!

Niesamowity jazzowy kolektyw ze Szkocji w swoim brzmieniu łączy znakomity warsztat instrumentalny ze świetną aranżacyjno-kompozytorską wyobraźnią. Ich muzyka napędzana rytmami dwóch perkusji łączy nowoczesne rozumienie jazzu, z wpływami hip hopu, drum `n bassu i klasyki (stałym instrumentem jest wiolonczela). „Archipelago“ poszerza brzmienie zespołu o cytrę, piłę, klarnet, celtycką i elektroniczną harfę oraz ludowe fińskie kantele – płyta dostarcza wiele nowych wrażeń nie tylko kompozycyjnych!

 

Ich krążek „Night Walks” wydany w cenionej wytwórni Tru Thoughts doczekał się tytułu Albumu Miesiąca w jazzowym pasmie radia BBC, zaś zespół ruszył w trasę promocyjną grając m.in. u boku Bonobo, Gillesa Petersona czy Jaga Jazzist. Doskonale przyjęto też ich występy na jazzowej scenie festiwalu w Glastonbury i na jazzowych festiwalach w Kopenhadze i rodzimym Edynburgu. Ich zaplanowany na październik tego roku nowy krążek “Archipelago” ukazuje się w Polsce na licencji nakładem Isound Labels (także The Cinematic Orchestra, Bonobo, Tricky, Amon Tobin). Recenzent BBC chwali album jako “doskonała fuzję jazzowych tradycji z szerokimi inspiracjami: od Steve’a Reicha po Portishead”. Z kolei The Independent On Sunday umieścił „Archipelago“ w prestiżowym zestawieniu „Sounds of the Summer 2012“.

Polecane

Share This