Hip-hop po raz pierwszy zagości na Life Festival Oświęcim

O.S.T.R, Hades i Noise Trio oraz Street Life - zawody skateboardowe


2013.05.03

opublikował:

Hip-hop po raz pierwszy zagości na Life Festival Oświęcim

Nowość w programie tegorocznego festiwalu – kultura hip-hopowa w roli głównej! Street Life to koncerty, sztuka uliczna i Ogólnopolskie Zawody Skateboardingowe. Wszystko z myślą o młodej widowni Life Festival Oświęcim.

Na LFO łączą się różne dziedziny sztuki oraz odmienne gatunki muzyczne. W tym roku po raz pierwszy zaistnieje osobna scena hip-hopowa. 28 czerwca, w Skatepark Oświęcim, przy ul. E. Szustera (obok Hali Lodowej MOSiR), odbędzie się STREET LIFE, czyli wydarzenie, w ramach którego połączonych zostanie kilka aktywności – muzyka hip-hopowa, street art i sport.  W ramach Street Life organizatorzy przygotowali: pokaz graffiti, koncerty oraz Ogólnopolskie Zawody Skateboardingowe w kategorii Open o Puchar Prezydenta Miasta Oświęcimia oraz RMF Maxxx. Uczestnicy  zmierzą się w trzech kategoriach: Bowl Best Trick, Bowl Best Line oraz Street Best Trick. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne i rzeczowe. Podczas wydarzenia zostanie zaprezentowane graffiti wykonane na skateparku.

{reklama-hh}

Na finał sceną zawładną hip-hopowcy. Gwiazdą tego wieczoru będzie artysta, którego nikomu nie trzeba przedstawiać, uznany raper, kompozytor, producent muzyczny i instrumentalista, zdobywca nagrody Fryderyka oraz laureat wielu innych wyróżnień przyznawanych za dokonania muzyczne – O.S.T.R.  Muzyk wystąpi z artystą określanym mianem nadziei polskiego rapu – Hadesem,  w ramach projektu Haos, będącego spotkaniem dwóch wybitnych raperów, nawzajem na siebie wpływających, a nie rywalizujących ze sobą. Na scenie będzie im towarzyszyć Noise Trio. Obok nich na scenie pojawią się również: Diox & The Returners – czyli raper w towarzystwie polskiego duetu producentów hip-hopowych, raper Gruby Mielzky, duet Wysoki Lot oraz PZG.

Wstęp na Street Life jest darmowy. Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły dotyczące warunków udziału w wydarzeniu należy szukać na stronie lifefestival.pl

Czwarta edycja Life Festival Oświęcim odbędzie się od 26 do 29 czerwca. Największym wydarzeniem będzie koncert Stinga. Wystąpią m.in. także: Monika Brodka, zespół Perfect z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej oraz Ray Wilson z grupą Stiltskin. Odsłonięty zostanie – specjalnie na tę okazję tworzony – mural Rafała Olbińskiegio.

Więcej informacji na temat festiwalu na stronie: www.lifefestival.pl

Polecane