Imagine Dragons z pierwszym premierowym materiałem od 2018 roku


2021.03.14

opublikował:

Imagine Dragons z pierwszym premierowym materiałem od 2018 roku

fot. mat. pras.

Zespół zaprezentował dwa nowe utwory: „Follow You” oraz „Cutthroat”. Pierwszy z nich powstał w ciekawych okolicznościach. Wokalista Imagine Dragons, Dan Reynolds, był w drodze do podpisania papierów rozwodowych, gdy nagle otrzymał zmieniającą wszystko wiadomość od żony.

„Follow You” zostało wyprodukowane przez Joela Little. To miłosna piosenka pełna psychodelicznych gitar oraz zawiłych aranżacji. Dan Reynolds napisał singiel w trakcie przełomowego momentu w swoim małżeństwie: wokalista był w drodze do podpisania papierów rozwodowych, gdy nagle otrzymał sms od swojej żony. Wiadomość okazała się przełomem. Para postanowiła odsunąć decyzję o rozstaniu. Dzięki temu małżeństwo przetrwało kryzys.

„Cutthroat” to o wiele ostrzejszy kawałek, skręcający w stronę punka, opowiadający o zabijaniu wewnętrznego krytyka. Imagine Dragons nagrało utwór z Rickiem Rubinem w jego słynnym studiu Shangri-La w Malibu.

Ostatnie lata były dla Imagine Dragons bardzo intensywne. Muzycy byli w żałobie po śmierci bliskich przyjaciół oraz członków rodziny, zmagali się także z innymi osobistymi problemami. Dan Reynolds ogłosił w grudniu 2019, że musi zrobić przerwę, by spędzić więcej czasu z rodziną i dziećmi, jak również skupić się na rozwoju osobistym. Potem nadeszła pandemia. Mimo to, przerwa okazała się świetnym zastrzykiem kreatywności dla grupy. Jak wyjaśnia Reynolds:

– Musieliśmy odejść od wszystkiego na chwilę, by wyjaśnić sobie w głowie parę spraw i odnaleźć szczęście.

Dotychczasowy dorobek Imagine Dragons to ponad 40 mln sprzedanych albumów, 50 mln sprzedanych singli i 60 miliardów streamów. Grupa okazała się najpopularniejszym zespołem rockowym minionej dekady. Wszystkie rockowe kawałki, które trafiły do Top 3 zestawienia Billboard Hot 100, zostały nagrane właśnie przez Imagine Dragons: „Believer”, „Thunder” oraz „Radioactive”.

Zespół powstał w 2009 roku i zaczynał kilkoma niezależnie wydanymi EP-kami, by następnie podpisać kontrakt z KIDinaKORNER/Interscope. Tam w 2012 ukazała się EP-ka „Continued Silence”. W tym samym roku światło dzienne ujrzał debiutancki pełnowymiarowy album grupy: „Night Visions”. Krążek trafił na 2. miejsce Billboard 200. Imagine Dragons otrzymało Grammy w kategorii Najlepsze rockowe wykonanie („Radioactive”). W 2015 przyszedł czas na „Smoke + Mirrors”, tym razem z debiutem na szczycie list sprzedaży w USA. W 2017 ukazał się „EVOLVE”, a rok później „ORIGINS”. Ostatnie dwa albumy przyniosły takie hity jak „Believer”, „Thunder”, „Whatever It Takes” i „Natural”.

Choć Imagine Dragons stali się jednym z najpopularniejszych zespołów na świecie, udało się im zachować kameralny i szczery charakter piosenek. O tym, że grupa nie osiada na laurach i wciąż poszukuje nowych kreatywnych rozwiązań, najlepiej świadczą nowe single: „Follow You” i „Cutthroat”.

Polecane

Share This