Impact Festival na Bemowie już dziś


2012.07.27

opublikował:

Impact Festival na Bemowie już dziś

Już dziś, 27 lipca, na warszawskim lotnisku Bemowo (jak dojechać?) odbędzie się pierwsza edycja Impact Fest.

Oto szczegółowa rozpiska festiwalu:

Scena główna:

14.30 – otwarcie bram Early Entrance

15.00 – otwarcie bram

15:15 – 15:45 Chemia

16.15 – 17.00 Marlon Roudette

17.45 – 18.45 Public Image Ltd

19.30 – 20.45 Kasabian

21.30 – 23.30 Red Hot Chili Peppers

Scena Eventim:

15.45 – 16.15 Power of Trinity

17.00 – 17.45 I Blame Coco

18.45 – 19.30 The Vaccines

20.45 – 21.30 The Charlatans

A już jutro, w sobotę, na CGM.pl wielka fotorelacja z imprezy!


Główną gwiazdą Impact Fest będą RED HOT CHILI PEPPERS. Koncert odbędzie się w ramach trasy reklamującej album „I`m With You”. We wrześniu ubiegłego roku , chwilę po premierze, Artur Rawicz tak pisał o tej płycie:

10 – to numer płyty. 5 – tyle lat na nią czekaliśmy. 6 – tyle razy Papryczki zaufały Rubinowi. 250 000 – tyle egzemplarzy prawdopodobnie sprzeda się pierwszego tygodnia od premiery w Stanach. Wszystko to marketing. Ale i bez tego premiera „I`m With You” to jedno z ważniejszych wydarzeń ostatnich dni na globalnym rynku muzycznym. Bo RHCP zapracowali na to poprzednimi krążkami, nawet jeśli niektóre z nich nie były tak pikantne jakbyśmy sobie tego życzyli.

Złośliwi twierdzą, że akcja promocyjna lepsza od samej płyty. Że częściej słychać o płycie niż płytę. Że okładka skrojona pod ajtjunsa. Że więcej o zmianach w składzie zespołu niż o singlu. Że to, że tamto. Trochę w tym prawdy.

Muzyka złośliwości się nie boi a cyferek nie potrzebuje. Bronić winna się sama, ale… pierwszą bitwę przegrywa. Pierwsze wrażenia z odsłuchu mam takie: niczym nie zakłócony spokój oczekiwania na hit.

Z kolei KASABIAN będą promowali w Warszawie swój ubiegłoroczny krążek „Velociraptor!”.

„Velociraptor był jedynym dinozaurem, który mógłby pokonać T-Rex`a”, wyjaśnia gitarzysta Serge Pizzorno. „Gdy pierwszy raz spotkałem Toma powiedział, że gdyby kolwiek miał zespół muzyczny, nazwałby go The Velociraptors. Poczuliśmy, że dobrze będzie wykorzystać tę nazwę teraz, ponieważ nadal jesteśmy tą samą grupą braci, jaką byliśmy, gdy zaczynaliśmy. A po ostatnim albumie chcieliśmy, aby tytuł kolejnego był bardziej bezpośredni”.

Albumem poprzedzającym „Velociraptor!” był oczywiście „West Ryder Pauper Lunatic Asylum”. To psychodeliczne arcydzieło, którego sprzedaż na całym świecie osiągnęła prawie milion sztuk, uplasowało Kasabian na najwyższym szczeblu brytyjskiej rockowej muzyki.  Serge mówi: „Wszystko dookoła tego albumu było wspaniałe. Ale nadszedł czas, by iść dalej”.

 „Velociraptor!” to w pełni rozwinięta bestia. To brzmienie zespołu, który odrobił osiemnastomiesięczną lekcję grania na stadionach i głównych scenach festiwali a zdobyte doświadczenie wykorzystał w praktyce.

Inspiracja dla nowego albumu pojawiła się późno w nocy w nowym domu Serge`a. „Mam starą szafę grającą i jednej nocy nie spałem do aż do szóstej rano i słuchałem tych wspaniałych utworów, od  Elvisa do Chemical Brothers” – wyjaśnia Serge. „Pomyślałem sobie – wow, gdybyśmy nagrali taki album, który możnaby włączyć w dowolnym momencie dnia i nocy i z którego leciałby jeden świetny kawałek po drugim. Wiedziałem, że to niezwykle ambitne, ale gdyby udało się nam to zrobić, efekt byłby niewiarygodny”.

„Celem było stworzenie nowoczesnego kanonu” – mówi Serge na zakończenie. „Takiego, który poruszy ludzkie serca i który fani będą mogli zaśpiewać. Minęło piętnaście lub szesnaście lat od ostatniego naprawdę klasycznego albumu, ale myślę, że osiągneliśmy nasz cel”.

Kilka słów o trzecim headlinerze, PUBLIC IMAGE LTD:

Rok 1978 – John Lydon (były wokalista Sex Pistols), Keith Levene (były gitarzysta The Clash), Jah Wobble (bas) i Jim Walker (perkusja) tworzą postpunkową grupę Public Image Ltd.

Zespół nakładem Virgin Records wydaje w październiku debiutancki singiel „Public Image” a w grudniu album „Public Image – First Issue”. Zaledwie sześć miesięcy po powstaniu.

Działalności PIL towarzyszą liczne zmiany składu, szereg występów (m.in. PiL headlinerem pierwszego dnia „Rock Summer Festival” w Talinie (Estonia) w 1988 roku – występ dla ponad 120,000 ludzi), premiery kolejnych płyt i sukcesy singli takich jak „This Is Not A Love Song”, „Rise” czy „Don`t Ask Me”.

W 1993 roku John Lydon ogłosił przerwę w działalności PiL i chęć koncentracji na solowym albumie oraz autobiografii.

W 1999 roku miała miejsce premiera limitowanej edycji „Plastic Box” składającego się z 4 płyt PIL i – co najważniejsze – zawierająca wpis John`a Lydon: „Ta kolekcja stanowi przecinek, nie kropkę, zamierzam kontynuować działalność PIL, będzie więcej w przyszłości…”

W 2009 roku Public Image Limited po siedemnastu latach przerwy powróciło do występów na żywo. Do John Lydon dołączyli byli członkowie PiL: Lu Edmonds (gitara i inne), Bruce Smith (perkusja) i nowy członek Scott Firth (bas).

Po wielu koncertach zespół wszedł do studia, by nagrać swój kolejny album (pierwszy od 1992 roku!) Premiera krążka „This Is PiL” odbyła się w maju tego roku.

Polecane

Share This