In Flames i Modestep na Ursynaliach 2012!


2012.04.04

opublikował:

In Flames i Modestep na Ursynaliach 2012!

Dwa zagraniczne zespoły, z dwóch różnych gatunków muzycznych In Flames i Modestep zagrają podczas tegorocznej edycji festiwalu Ursynalia.

In Flames to szwedzki zespół muzyczny założony w 1990 roku w Göteborgu przez gitarzystę oraz lidera – Jespera Strömblada.  In Flames razem z grupami Dark Tranquillity oraz At the Gates zapoczątkował nowy gatunek w muzyce znany obecnie jako melodic death metal. Muzyka wykonywana przez zespół charakteryzuje się harmonicznymi melodiami gitary prowadzącej.Strona wokalna In Flames charakteryzuje się growlem stosowanym na przemian z czystym śpiewem. Grupa wywarła wpływ na nowy nurt muzyczny nazwany metalcore, wiele zespołów reprezentujących ten gatunek nazywa In Flames swoim autorytetem. Do tej pory zespół wydał 9 albumów studyjnych. Łączny nakład sprzedanych albumów grupy przekroczył 2 000 000 egzemplarzy. Zespół otrzymał trzy nagrody Grammis. In Flames będzię gwiazdą drugiego dnia festiwalu, wystąpi przed Nightwish na Scenie Głównej.

Modestep to czwórka artystów pochodzących z Londynu, dubstepowy wulkan muzyczny prosto z Wysp Brytyjskich. Zespół założyła dwójka braci działających jako DJ’e już od 2001 roku, razem ze współlokatorem jednego z nich oraz grafikiem poznanym na Reading Festival. Mocnym brzmieniem weszli na scenę muzyczną nie tak dawno, bo dopiero w 2010 roku, jednak od tego czasu szybko zyskali rzesze fanów. Debiutancki singiel Modestep „Feel Good” ukazał się 6 lutego 2011 roku. Po zaledwie tygodniu singiel znalazł się na listach UK Singles Chart. Ich występy na żywo to niezwykle energetyczna mieszanka dubstepu oraz muzyki gitarowej Z pewnością możecie liczyć na pojawienie się takich utworów jak ‘Sunlight’ czy ‘Feel good’. Modestep zagra także 2 czerwca, z tym, że w ramach Open Stage.

Do tej pory na Ursynaliach swoją obecność potwierdzili m.in. Slayer, Limp Bizkit, Nightwish, Billy Talent, Mastodon, Gojira, Jelonek, Armia, Luxtorpeda, My Riot, Lipali oraz Benny Benassi, Warszafski Deszcz i O.S.T.R. (Projekt Tabasko), Fisz i Emade oraz Pezet i Małolat.Warsaw Student Festival

1-3 czerwca 2012

Kampus SGGW na Ursynowie

Polecane

Share This