Iron Maiden zaprezentowali nowy samolot, którym zabiorą fanów w trasę


2015.08.29

opublikował:

Iron Maiden zaprezentowali nowy samolot, którym zabiorą fanów w trasę

4 września do sklepów trafi nowy album Iron Maiden zatytułowany „The Book of Souls”. W przyszłym roku zespół ruszy w promującą wydawnictwo światową trasę koncertową, która według wstępnych zapowiedzi może potrwać nawet dwa lata. Zgodnie z pielęgnowaną od kilku lat tradycją zespół będzie podróżował na koncerty z fanami. Ironi zabiorą swoich sympatyków do Boeinga 747-400, czyli popularnego Jumbo Jeta, nazywanego także przydomkiem Królowa nieba. Za sterami ma usiąść wokalista grupy Bruce Dickinson. Artysta pilotuje samoloty od lat, ale dopiero teraz zdobywa uprawnienia do prowadzenia tak potężnej maszyny jaką jest Jumbo Jet.

W ramach trasy zespół ma odwiedzić 35 krajów położonych na sześciu kontynentach. Grupa po raz pierwszy dotrze do Chin i Salwadoru. Zespół ma pokonać 88 500 km, czyli niemal dwukrotnie okrążyć Ziemię. 

Samolot został przygotowany z myślą o trasie promującej „The Book of Souls”, stąd zdobiące go grafiki oraz liternictwo są takie same jak na okładce płyty i wkładce wewnątrz pudełka. Zespół zaprezentował na swojej oficjalnej stronie grafikę przedstawiającą ewolucję Ed Force One`a.

Polecane

Share This