Isis w Proximie


2009.11.11

opublikował:

Isis w Proximie

Wczorajszego wieczoru Proxima pękała w szwach. Salę zapełnili fani legendarnej formacji Isis, często pamiętający poprzedni, świetny występ grupy. Wczorajszy koncert wydawał się być nieco słabszym występem. Wiele osób narzekało na zbyt mocne nagłośnienie.

Koncert Isis poprzedziły występy hip-hopowego duetu Dälek oraz grupy Mamiffer z Aaronem Turnerem – liderem i wokalistą Isis.

Tagi


Isis w Proximie

Legendarna grupa Isis zagra 10 listopada w warszawskim klubie Proxima.

Można już nabywać bilety na ten koncert. Kosztują 75 zł (85 zł w dniu koncertu). Do kupienia na www.eventim.pl, www.ticketpro.pl oraz www.ticketonline.pl.

Isis to formacja grająca muzykę na pograniczu sludge metalu, post rocka i eksperymentalnych brzmień – wywodząca się bezpośrednio z ruchów hardcore`owych. Obecnie to jedna z najciekawszych grup gitarowych na świecie .Są często porównywani do Neurosis, Godflesh oraz do Toola

Ich kompozycję charakteryzują się tak bardzo złożoną budową, iż niemożliwe jest odnalezienie w nich jakiegokolwiek podziału na zwrotki i refreny. Co wcale nie oznacza, że kawałki Isis są w jakimkolwiek choćby sensie chaotyczne. Mimo sporej dawki hałasu czy sprzężeń gitarowych ich piosenki tworzą przepiękną, hipnotyczno-transową całość.

Zespół został założony w Bostonie w 1997, po paru wspólnych sesjach nagraniowych rdzenni członkowie grupy: Aaron Turner (gitara, wokal), Chris Mereschuk (elektronika, wokal), Jeff Caxide (bas) i Aaron Harris (perkusja) jesienią 1997 roku zawiązali projekt muzyczny Isis. Nazwa pochodziła od egipskiej bogini płodności Izydy. W tym składzie nagrywali pierwszą EPkę, „Mosquito Control” (1998). Po wydaniu płyty i odbyciu serii koncertów z zespołu odszedł Mereschuk. Wkrótce jego miejsce zajął Jay Randall. Jednak w zespole nie zabawił długo, wkrótce po wydaniu w 1999 roku drugiej EP „Red Sea” odszedł, jego miejsce zajął Cliff Meyer, a nowym ogniwem został drugi gitarzysta Mike Gallagher.

W tym właśnie składzie formacja w 2000 roku wydała pierwszy długogrający album „Celestial”, który wypełniła muzyka utrzymana w stylistyce post industrialu z domieszką elektroniki i metalu. Dwie kolejne płyty, „Oceanic” (2002) i „Panopticon” (2004), zapewniły im status kultowej kapeli na niezależnej scenie muzycznej. Kolejne “In The Absence Of Truth (2006) oraz „Wavering Radiant” (2009) nieźle namieszały już na scenie mainstreamowej. O kapeli zaczęło być coraz głośniej. Amerykanie odwiedzą Polskę promując ostatni longplay „Wavering Radiant”, wydany w kwietnia 2009 roku. Nad produkcją czuwał Joe Barresi, mający na koncie współpracę z takimi zespołami, jak Queens Of The Stone Age, Melvins i Tool.

Isis

Support: informacja wkrótce

Proxima / Warszawa

10 listopada godz. 20:00

Tagi


Popularne newsy

Polecane

Share This