J Balvin przeprasza za klip do piosenki „Perra” i usuwa go z sieci


2021.10.25

opublikował:

J Balvin przeprasza za klip do piosenki „Perra” i usuwa go z sieci

fot. mat. pras.

We wrześniu na rynku pojawił się nowy album J Balvina zatytułowany „JOSE”. Jednym z promujących go singli był utwór „Perra”, w którym gwiazdor połączył siły z modelką i raperką Tokischą. Wideo towarzyszące utworowi wywołało duże kontrowersje i finalnie po licznych skargach zniknęło z sieci. Wśród osób oburzonych teledyskiem, w którym ciemnoskóre kobiety przedstawiono jako psy, które latynoski wokalista prowadzi na smyczy, znalazły się nawet jego matka oraz wiceprezydent Kolumbii Marta Lucía Ramírez, która otwarcie potępiła teledysk.

Sam J Balvin po kilku dniach od usunięcia teledysku zdecydował się na oficjalny komentarz. Wokalista i raper przeprosił za swój teledysk, zapewniając, że jego intencją nie było urażenie kogokolwiek.

Przepraszam wszystkich, których uraziłem, zwłaszcza społeczność czarnoskórych osób. To co tam przedstawiono, to nie jest moje ja. Jestem za pełną tolerancją, miłością i otwartością. Pragnąłem także wesprzeć debiutujących artystów takich jak Tokischa, która aktywnie działa na rzecz swojej społeczności i wspiera swoich ludzi, będąc silną i niezależną kobietą – skomentował J Balvin, dodając, że usunął wideo pod wpływem negatywnych reakcji, ale widząc, że te nie ustają, postanowił odnieść się do sprawy, wyjaśniając ją w mediach społecznościowych.

Polecane

Share This