Jack Bruce gwiazdą czeskiego festiwalu


2011.09.18

opublikował:

Jack Bruce gwiazdą czeskiego festiwalu

Czeskie miasto Hradec Králové po raz kolejny staje się mekką jazzu za sprawą Międzynarodowego Festiwalu ”Jazz Goes to Town”. Przez sześć dni w październiku, Hradec Králové wypełni w swoich salach koncertowych, barach i miejscach publicznych gdzie występować będą niebanalne postaci współczesnej sceny jazzowej.

Muzyka międzynarodowego festiwalu jazzowego Jazz Goes to Town „wejdzie miasto” już w październiku b.r. W ciągu tygodnia trwania imprezy, festiwalowa publiczność usłyszy muzykę jazzową we wszystkich jej formach i różnorodnych sposobach jej interpretacji. Jazz będzie wykonywany przez młodych, utalentowanych artystów, jak również przez prawdziwe gwiazdy tego gatunku.

Lista gwiazd, które w ciągu ostatnich siedmiu lat ozdobiły swymi występami Festiwal „Jazz Goes to Town” jest bardzo długa. Hradec Králové gościł wykonawców indywidualnych i zespoły z całego świata, jak: Joe Zawinul, Al Foster, Art Ensemble of Chicago, Jean-Luc Ponty, Mike Mainieri´s Steps Ahead, John Surman, Vienna Art Orchestra, Willem Breuker Kollektief, Lester Bowie´s Brass Fantasy, James Carter Quartet, Albert Mangelsdorf Quartet, Michel Camilo Trio, czy Dave Liebman Dublin Project. Spośród wykonawców czeskiej sceny jazzowej wymieńmy przynajmniej: Rudolf Dašeka, Janę Koubkovą, Karela Ružieka, czy Milana Svobodę.

Międzynarodowy Festiwal Jazz Goes to Town szybko stał się jedną z najważniejszych imprez kulturalnych w Hradec Kralove i towarzyskim wydarzeniem roku. Wraz z Międzynarodowym Festiwalem Teatralnym stał się stałą atrakcją kulturalną na najwyższym poziomie zarówno w kontekście lokalnym i międzynarodowym.

Jazz Goes to Town to sześciodniowe święto muzyki jazzowej. Codziennie odbywać się będą dwa festiwalowe koncerty, zaś kulminacją imprezy będą główne wieczory festiwalowe (14.10 i 15.10), kiedy to na scenie hradeckiego Centrum Kongresowego „Aldis” zaprezentują się cztery zespoły na najwyższym poziomie czeskim, europejskim i światowym.

W programie tegorocznej edycji imprezy oprócz jazzu z pewnością nie zabraknie  bluesa, free jazzu, funky, world music i solowych recitali pianistycznych. Zaprezentuje się także młoda generacja czeskich muzyków. W trakcie festiwalowego tygodnia zaprezentuje się około 20 zespołów w różnorodnym programie, który przedstawia się następująco:

Poniedziałek 10 października 2011

19:00 John Gros / Brian Seeger & Friends (USA/CZ) Teatr „Drak”

21:00 Rajnošek B.and (CZ) Klub „Kozinka”

Wtorek 11 października 2011

19:00 Points (CZ) Teatr „Drak”

21:00 Adam Tvrdý Trio (CZ) Klub „Kozinka”

Środa 12 października 2011

19:00 Jan Kořínek & Groove (CZ) Teatr „Drak”

21:00 Lukáš Martinek & Private Earthquake (CZ) Klub „Kozinka”

Czwartek 13 października 2011

19:00 wrgha POVO Orchestra (CZ) Teatr „Drak”

21:00 J.J.Jazzmen feat. Josef Bažík Pavelka (CZ) Klub „Kozinka”

Piątek 14 października 2011

19:00 Pierwszy główny wieczór festiwalu – Centrum kongresowe „Aldis” – mała sala

The East-West European Jazz Orchestra TWINS 2011/2012 feat. Dian Pratiwi, Ryan Carniaux, Ondřej Štveráček, Andrew Krasilnikov (USA/EU/RI/RUS) European Jazz Ensemble (GB/D /NL/CZ)

 

Sobota 15 października 2011

19:00 Drugi główny wieczór festiwalu – Centrum Kongresowe „Aldis” – duża sala

Fanfán Tulipán (CZ) Milan Svoboda Quartet (CZ) Clarinet Trio (D) Jack Bruce & His Big Blues Band (GB)

Bilety na dwa główne wieczory festiwalu – 14 i 15 października można kupić TUTAJ.


Polecane

Share This