Jakub Skorupa debiutuje w barwach Def Jamu


2022.03.12

opublikował:

Jakub Skorupa debiutuje w barwach Def Jamu

fot. mat. pras.

Debiutancka płyta Jakuba Skorupy to album soundtrack. Bo gdyby charakterystykę danego pokolenia można było zamknąć w formie kilku piosenek na jednej płycie CD, to Jakub Skorupa nie miałby sobie w tym temacie równych. Każdy jego dotychczasowy singiel to trafne podsumowanie rzeczywistości, którą Kuba wnikliwie obserwuje i opisuje za pomocą prostych piosenek. Na rynku właśnie pojawił się „Zeszyt pierwszy”, który jest pierwszym rozdziałem życiowych rozkmin Jakuba Skorupy.

Na albumie znalazło się 13 utworów, w tym m.in. „Pociągi towarowe”, dzięki którym Jakub Skorupa został okrzyknięty nadzieją roku 2021, kiedy to zajął 3 miejsce na podium plebiscytu Sanki. Poza tym album zawiera również takie single jak „Głuchy telefon”, „Barbórka”, „Wakacje i deszcz” czy „Joga” w której to gościnnie pojawia się Patrick The Pan. Płyta została wyprodukowana przez Kubę Dąbrowskiego.

Ostatnim utworem promującym to wydawnictwo są „Koledzy”, a autorem teledysku jest Jakub Skorupa. Płyta dostępna jest tylko w sprzedaży internetowej.

Tracklista:
01. Intro
02. Głuchy telefon
03. Wypowiedzenie z korpo
04. Pociągi towarowe
05. Koledzy
06. Joga feat. Patrick the Pan
07. Wakacje i deszcz
08. Pamiętnik z okresu dojrzewania
09. Coś
10. Sto lat
11. Sierpień
12. Barbórka
13. Outro / 33 lata

Polecane

Share This