Jamal zagra na Gdańsk Dźwiga Muzę


2012.07.04

opublikował:

Jamal zagra na Gdańsk Dźwiga Muzę

Przypomnijmy, że na MTV GDM 2012 wystąpią też Nneka, Dilated Peoples, Sistars i Diox & The Returners.

Historia Jamala rozpoczęła sie w 1999 roku, kiedy dwóch muzyków pochodzących z Radomia: Tomasz „Miód” Mioduszewski i Łukasz Borowiecki rozpoczęli współprace, tworząc głównie kawałki rapowe.

Demo składu Jamal spotkało sie z dużym zainteresowaniem wytworni Pomaton EMI, która zaproponowała zespołowi kontrakt płytowy. 18 czerwca 2005 ukazał sie debiutancki krążek Jamala „Rewolucje”, który spowodował ogromny wzrost popularności, głównie za sprawa singli „Policeman”, „Tubaka”, czy „Kiedyś będzie nas więcej”. Na płycie znalazły sie utwory reggae, raggamuffin, hip-hop, a nawet numery inspirowane jazzem. Utwór „Warto to przetrwać” znajdujący się na płycie Jamala tak bardzo spodobał sie brytyjskiej kapeli Mattafix, ze umieścili go na własnej płycie „Rythm & Hymns”, pisząc do utworu własny tekst („Freeman”). Jamal zagrał mnóstwo koncertów zarówno z żywym składem, złożonym głównie z jazzowych muzyków (bas, gitara, klawisze, perkusja, saksofon, puzon, trąbka), jak również z Djem jako Jamal Sound System. 3 października 2008 Jamal powrócił z nowa płyta „Urban Discotheque”, na której gościnnie pojawili sie m.in. Grubson, Cheeba, czy beatboxer Zgas. Na płycie znajduje sie 16 kompozycji, których twórcami są Miód wraz z Kubą Galińskim i Andrzejem „Gienia” Markowskim oraz Frenchmanem. Płytę promowały teledyski do połączonych utworów „Pójdę tylko tam” i „Pull up”.

Po wydaniu drugiej płyty zespół zagrał serię koncertów promocyjnych oraz dużą trasę odwiedzając większość miejsc na koncertowej mapie Polski. Do tego doszły dwa wyjazdy do USA, trasa w Niemczech oraz kilka koncertów na wyspach Brytyjskich.. Utwór „Pull Up” znalazł się na ścieżce muzycznej dołączonej do gry Need for Speed: Shift. Całe wydarzenia było podparte ogólnoświatową premierą.

W marcu 2012 ukazał się nowy singiel zespołu „Defto” który nie tylko zadowolił dawnych fanów Jamala ,ale także przyczynił się do zwiększenia ich grona. Zrealizowany w Bangkoku przez GłębokiOFF (Krzysztof Skonieczny) Klip zebrał bardzo pochlebne opinie zarówno wśród słuchaczy jak również na portalach internetowych co przełożyło się na milion odsłon w 10 dni od premiery. Klip ten jest zapowiedzią nowej płyty zespołu która ukaże się jesienią 2012 roku!

Bilety w cenie 20 PLN za dzień, 35 PLN karnet dwudniowy.

Kończą się bilety na warsztaty z najlepszymi choreografami z całego świata.

W trzech strefach tanecznych: Art of Dance, Power of Flava, Street Styles odbywać się będą zajęcia: popping, wacking, hip hop, dancehall, locking, breakdance, house, krump, street jazz i afro dance. Poprowadzą je: Eva Schou, Ivan Blackstock, Tweetie, Aya, P Lock, Popin Pete, Nelson, Liveness Vessel aka Boi Bdash, Meech, Bboy Blanka i Salas. Koszt 60 minut warsztatów to 15 PLN.

Trwają też zapisy na bitwy taneczne: Hip Hop Solo, Best Performance oraz Popping.

Polecane

Share This