Jane`s Addiction we wrześniu

26 września do sprzedaży trafi długo oczekiwany, nowy album Jane's Addiction - "The Great Escape Artist".


2011.08.03

opublikował:

Jane`s Addiction we wrześniu

Jak zwykle Jane`s Addiction, czyli wokalista Perry Farrell, gitarzysta Dave Navarro i perkusista Stephen Perkins, stawiają na oryginalność.

Egzotyczne brzmienie „End To The Lies”— nowego utworu dostępnego w Internecie, pochodzącego z pierwszego od ośmiu lat albumu  Jane’s Addiction, zatytułowanego „The Great Escape Artist” — to zasługa legendarnych Master Musicians of Joujouka. Piosenkę „End To The Lies” można pobrać bez opłat z oficjalnej strony Jane`s Addiction.

Master Musicians of Joujouka to transowi muzycy sufi pochodzący z wioski Jajouka w pobliżu Al-Kasr al-Kabir, położonej w południowej części gór Rif w północnym Maroku. Zespół za pomocą piszczałek, instrumentów stroikowych  i perkusyjnych tworzy zapętlone struktury i złożone rytmy charakterystyczne dla muzyki Joujouka. Artyści zasłynęli współpracą z Beat Generation i założycielem The Rolling Stones –  Brianem Jonesem, który nagrał ich muzykę w 1968 roku i opublikował w 1971 na płycie Brian Jones Presents the Pipes of Pan at Joujouka.

„Pragnęliśmy nadać piosence atmosferę pradawnego rytuału i głębię wybiegającą poza możliwości standardowego instrumentarium, dlatego zeszliśmy z utartej rockowej ścieżki” opowiada Perry Farrell.  „Chcieliśmy, by muzyka w tym utworze rzucała na słuchacza zaklęcie”.

Przy THE GREAT ESCAPE ARTIST zespół JANE`S ADDICTION nawiązał współpracę z producentem z Los Angeles Richem Costeyem (Muse, Franz Ferdinand, Interpol) i muzykiem z TV on the Radio – Davem Sitekiem.  Costey opowiada, że partie Master Musicians of Joujouka nie były nagrywane  z zespołem, ani w studio. „Wszystko zarejestrowano w madrasie (szkole) Master Musicians mieszczącej się w marokańskiej wsi Jajouka, gdzie żyją muzycy. Bębny nagrano w kuchni, a dęte ‘rhiaty’ w głównej sali budynku”.

Farrell dodaje: „Zarejestrowaliśmy mnóstwo materiału w ich wykonaniu, żeby dużo tej muzyki trafiło na nagranie. Już niedługo poznacie efekt tej współpracy.”

A już niebawem do rozgłośni radiowych trafi pierwszy singiel promujący najnowsze wydawnictwo, zatytułowany “Irresistible Force”.

Polecane