Janusz Korwin-Mikke: Niektórych oburza, źe Cyganeczka wyśpiewała dla Polski dziecięcą nagrodę Eurowizji


2020.02.04

opublikował:

Janusz Korwin-Mikke: Niektórych oburza, źe Cyganeczka wyśpiewała dla Polski dziecięcą nagrodę Eurowizji

Wczoraj informowaliśmy, że krakowska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie hejterskich komentarzy na temat Viki Gabor. Dziś rano na temat nastoletniej wokalistki wypowiedział się Janusz Korwin-Mikke:

– Niektórych oburza, że panna Wiktoria „Viki” Gabor, Cyganeczka urodzona w Niemczech, wychowana w Anglii – wyśpiewała dla Polski dziecięcą nagrodę „EUROWIZJI”. Wszelako gdy p.Emanuel Olisadebe strzelał dla Polski bramki – to protesty były, ale słabsze. A gdy p.Lǐ Qiàn zdobywa dla Polski złote medale w tenisie stołowym – to są jeszcze słabsze.

Może dlatego, że gole i sety są obiektywne – a gusty jury: niekoniecznie?

Może. Ja się nie znam na śpiewie – wiem natomiast, że Cyganie (przynajmniej w czasach, gdy nie dawano im zasiłków i nie wyzywano od „Romów”) mieli ogromny talent do muzyki – więc ten sukces nie powinien dziwić.

Czy już zapomnieliśmy, że młodzi ludzie śpiewali na cały głos: „Cyganem chciałbym być/ Cygankę chciałbym mieć/ Cyganka mówiła, że kocha mnie…” – napisał na swoim Facebooku polityk.

Pod postem zamieścił także link do materiału video z YouTube’a.

Oraz do napisanego przez siebie artykułu, zatytułowanego „Angielszczyzna tryumufuje, bo żadne formalne ciało nie dyktuje ludziom, jak mają pisać i mówić”. Poniżej przytaczamy fragment na temat Cyganów.

– Jak już pisałem: „To kolosalna różnica. Cyganie to barwny wędrowny ludek, grający na skrzypcach, kradnący, handlujący końmi, bielący kotły, wróżący z kart – a »Romowie« tu ponury lud osiadły w okolicach ośrodków rozdających zasiłki”. Dzieciom „romskim” nie chce się już nie tylko chodzić do szkoły; nie chce im się uczyć grać na skrzypcach, klepać patelni, wróżyć, żebrać, a nawet kraść – po co, skoro są zasiłki?

Kompletna ruina narodu spowodowana przez dobrych wujków-socjalistów. Polskich Cyganów nie zniszczył Hitler ani Stalin; zniszczyli ich: Gomułka i jego (pełni najlepszej woli!) następcy.

Piosenki o Cyganach pokazują, że w stosunku do Cyganów nie było dyskryminacji; dla artystów i oryginałów byli nawet bardzo atrakcyjnymi wzorami i partnerami: »Cyganem chciałbym być/ Cygankę chciałbym mieć/ Cyganka mówiła/ Że kocha mnie« albo: »Poszła dziewczyna/ Zapytać pana/ Czy jej pozwoli/ Wyjść za Cygana? / Cygan bez roli/ Cygan bez chaty/ Lecz Cygan wolny/ Cygan bogaty!«. A zna ktoś piosenkę o »Romach«? Czy jakiś gadzi chciałby wziąć ślub z Romem/Romką? – pisał Janusz Korwin – Mikke w sierpniu 2019.

Cały tekst dostępny jest TUTAJ.

Polecane

Share This